Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Kubica przed wyścigiem na torze Interlagos

Sporty motorowe

rss

Kubica przed wyścigiem na torze Interlagos

2009.10.10//  W. Guziuk
Wyścig o Grand Prix Brazylii na torze Interlagos będzie przedostatnim występem Roberta Kubicy w BMW Sauber przed przejściem do Renault. Najlepszym wynikiem polskiego kierowcy na tym torze było znalezienie się w najlepszej piątce w 2007 roku.
Kierowca spodziewa się bólu szyi, ponieważ na torze Interlagos ruch odbywa się kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, podobnie jak ostatni wyścig sezonu w Abu Zabi na torze Yas Marina.

Robert Kubica Robert Kubica
''GP Brazylii było finalnym wyścigiem sezonu przez ostatnie pięć lat. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ dodano wyścig w Abu Zabi. Lubię tor Interlagos, zwłaszcza sektor 1 i pierwsze trzy zakręty, które są niezłym wyzwaniem. Zakręt numer 1 jest ślepy, więc trudno znaleźć idealny punkt hamowania.'' - powiedział Robert Kubica.

''W Brazylii ścigamy się w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, co jest dużym obciążeniem psychicznym, ponieważ kierowcy nie są do tego przyzwyczajeni. Jeśli podczas wyścigu będzie padać, to będzie bardzo niebezpiecznie, ponieważ na tym torze zawsze jest dużo stojącej wody. Mam nadzieję na dobrą pogodę.'' - dodał Polak.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kubica przed wyścigiem na torze Interlagos

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Kubica przed wyścigiem na torze Interlagos