Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini Aventador S - włoska bestia została odmłodzona

Samochody

rss

Lamborghini Aventador S - włoska bestia została odmłodzona

2016.12.23//  J. Kruczek
Lamborghini Aventador jest jednym z topowych i najpiękniejszych supersamochodów na rynku. Nic jednak nie trwa wiecznie i nawet takie perełki muszą czasem przejść solidny lifting. Włoski producent zaprezentował nowe wcielenie swojego flagowego modelu.
 
Zmiany objęły między innymi silnik. Nadal mamy do czynienia z motorem V12 o pojemności 6.5 litra, jednak z mocą podniesioną do równych 730KM. Siedmiostopniowy automat pozwoli przyspieszyć do setki w 2,9s, natomiast wskazówka licznika zatrzyma się na 350 km/h.
Lamborghini Aventador S
Lamborghini Aventador S Lamborghini Aventador S
Lamborghini Aventador S

Samochód otrzymał nazwę Aventador S na pierwszy rzut oka nie różni sie bardzo od poprzednika. A jednak zmieniona aerodynamika generuje 130% więcej docisku, a tylny spojler dzięki 3 rodzajom ustawień zwiększa docisk nawet 400% w porównaniu do poprzednika. Na pokładzie znajdziemy standardowo montowane ceramiczne hamulce oraz specjalnie przystosowane do tego modelu opony Pirelli P Zero.

Lamborghini Aventador S
Lamborghini Aventador S
Ciekawym rozwiązaniem jest nowy tryb  "Ego", w którym kierowca całkowicie będzie mógł dopasować poszczególnie parametry auta do siebie. Po raz pierwszy w aucie tej marki zagościł system 4 kół skrętnych. Producent zapowiada też szersze możliwości personalizacji wnętrza. Aventador S nie będzie tanią zabawką i jego ceny wystartują od poziomu około 1,2 mln zł, i to bez opodatkowania!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lamborghini Aventador S - włoska bestia została odmłodzona

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini Aventador S - włoska bestia została odmłodzona