Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini Huracan Sterrato - superauto skrojone na szutrowe drogi

Samochody

rss

Lamborghini Huracan Sterrato - superauto skrojone na szutrowe drogi

2019.06.06//  J. Kruczek
Lamborghini prezentując model Urus chciało pokazać światu, że supersamochody mogą stać się pojazdami terenowymi. Jeżeli sportowy SUV Was nie przekonał to teraz producent ponownie udowadnia tę tezę, ale za pomocą modelu Huracan Sterrato.
Lamborghini Huracan Sterrato jest konceptem powstałym z myślą o zabawie na luźnej nawierzchni. Superauto zostało odpowiednio przebudowane przy wykorzystaniu części podzespołów wspomnianego Urusa co pozwoli mu lepiej sobie radzić na szutrowych drogach. Koncept bazuje na Huracanie Evo. Projektanci podnieśli zawieszenie o 47 mm i zmodyfikowali zderzaki aby uzyskać lepsze kąty natarcia.
Lamborghini Huracan Sterrato
Lamborghini Huracan Sterrato Lamborghini Huracan Sterrato
Lamborghini Huracan Sterrato

Zwiększono również rozstaw kół o 30 mm, co widać po rozbudowanych nadkolach. W nich znajdziemy 20-calowe felgi obute w specjalnie zaprojektowane opony terenowe. Nie mogło zabraknąć licznych osłon nadwozia jak i podwozia, które chronią pojazd przed uszkodzeniami w czasie terenowych zabaw.

Dzięki dodatkowym listwom oświetlenia LED na dachu i w zderzakach można swobodnie jeździć po zmroku. We wnętrzu zagościła klatka bezpieczeństwa oraz specjalne panele aluminiowe na podłodze i fotele sportowe z 4-punktowymi pasami. Lamborghini Huracan Sterrato jest napędzany wolnossącym 5,2-litrowym silnikiem V10 o mocy 631 KM. Dzięki napędowi na wszystkie koła oraz zmodyfikowanym trybom jazdy auto ma być naprawdę szybkie na luźnej nawierzchni. Szkoda, że firma nie planuje produkcji tego cacka.
Lamborghini Huracan Sterrato
Lamborghini Huracan Sterrato
Lamborghini Huracan Sterrato
Lamborghini Huracan Sterrato

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lamborghini Huracan Sterrato - superauto skrojone na szutrowe drogi

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini Huracan Sterrato - superauto skrojone na szutrowe drogi