Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini SC18 - torowa bestia z homologacją drogową

Samochody

rss

Lamborghini SC18 - torowa bestia z homologacją drogową

2018.11.18//  J. Kruczek
Lamborghini Squadra Corse, czyli dywizja budująca wyścigowe maszyny włoskiej marki zaprojektowała swój pierwszy drogowy model. Lamborghini SC18 powstał na bazie Aventadora i pod każdym kątem został skrojony do jazdy na torach.
Superauto otrzymało pakiet aerodynamiczny rodem z wyścigowych maszyn. Na nadwoziu znajdziemy elementy pochodzące z Huracana GT3 EVO oraz Super Trofeo EVO. Potężne wloty powietrza, dodatkowe lotki i wielki spojler z włókna węglowego w tyle mają gwarantować perfekcyjny docisk.
Lamborghini SC18
Lamborghini SC18 Lamborghini SC18
Lamborghini SC18

Lamborghini SC18 jest napędzany przez mocarną 6,5-litrową jednostkę V12 o mocy 759 KM i momencie obrotowym 720 Nm. A to oznacza, że otrzymujemy maszynę tak mocną, jak Aventador SVJ. To powinno się przełożyć na przyspieszenie do setki w czasie 2,8 s czy prędkość maksymalną około 350 km/h. Niestety producent nie zdradził oficjalnych osiągów SC18.
Lamborghini SC18
Lamborghini SC18
Lamborghini SC18

Jednostkę napędową sparowano z usprawnioną 7-biegową skrzynią ISR. Nie ujawniono ile waży nowa maszyna, ale całe nadwozie wykonano z włókna węglowego i zastosowano możliwie najlżejsze materiały w pozostałych komponentach. Lamborghini SC18 jest torową bestią, ale przy tym posiada homologację drogową. Szkoda, że nie wiemy ile egzemplarzy trafi na drogi.
Lamborghini SC18
Lamborghini SC18
Lamborghini SC18
Lamborghini SC18

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lamborghini SC18 - torowa bestia z homologacją drogową

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini SC18 - torowa bestia z homologacją drogową