Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini wprowadzi limity produkcji, aby utrzymać ekskluzywność

Samochody

rss

Lamborghini wprowadzi limity produkcji, aby utrzymać ekskluzywność

2019.01.28//  J. Kruczek
Lamborghini Huracan i Urus zapewniły włoskiej marce kolejne rekordy sprzedaży. Coraz więcej klientów sięga po Lambo, ale producent nie ma zamiaru rozmieniać się na drobne śladem konkurentów. Marka planuje zachować swój ekskluzywny charakter.
Stefano Domenicali pełniący rolę CEO marki zdradził w jednym z wywiadów, że firma planuje ograniczenie produkcji. Według założeń w 2020 roku Lamborghini ma wyprodukować maksymalnie 8000 samochodów. Z tego połowa ma przypadać na model Urus, zaś dwie trzecie pozostałej produkcji przypadnie na Huracana. Całą reszta produkcji skupi się na topowym Aventadorze. Nie zdradzono czy założenia produkcyjne zostaną zmienione w przypadku dodania do oferty długo oczekiwanego czwartego modelu.
Lamborghini
Lamborghini Lamborghini
Lamborghini

Lamborghini ma w takim działaniu jasny cel. Marka chce pozostać ekskluzywna, co gwarantuje jej i jej klientom prestiż. Anty-przykładem jest Porsche, które rozdrobniło się na SUVy i limuzyny, co zmieniło ekskluzywność marki w bycie Volkswagenem wśród producentów superaut. Włoska marka nie chce zalać rynku swoimi autami, co oznaczałoby obniżenie prestiżu. Trzeba jednak zaznaczyć, że produkcja 8000 aut to i tak spory wzrost względem roku 2018, gdy do klientów trafiło 5750 Lamborghini.
Lamborghini
Lamborghini
Lamborghini
Lamborghini
Lamborghini
Lamborghini

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rally Liepaja 2019 - odcinek testowyWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lamborghini wprowadzi limity produkcji, aby utrzymać ekskluzywność

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Terminator po wielu latach oficjalnie powraca na ekrany kin! W sieci swoją premierę miał właśnie...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Lamborghini wprowadzi limity produkcji, aby utrzymać ekskluzywność