Motoryzacja   »   Samochody   »   Lancia Stratos - włosi ujawnili dane techniczne supersamochodu

Samochody

rss

Lancia Stratos - włosi ujawnili dane techniczne supersamochodu

2010.12.07//  A. Miklewska
Lancia Stratos to kultowy samochód, który otrzyma swoje drugie wcielenie. Włoscy konstruktorzy powoli ujawniają informacje na temat unikatowego supersamochodu. Najnowsze informacje dotyczą specyfikacji i osiągów sportowej Lancii.


Kolejne wcielenie Stratosa bazuje na Ferrari F430 Scuderia. Auto ma 4,1 m długości i waży jedynie 1.247 kg. Stosunek mocy do masy wynosi 2,3 kg/KM. Taki wynik osiągnięto dzięki silnikowi V8 o pojemności 4,3-litra. Motor generuje moc 540 KM i moment obrotowy wynoszący 500 Nm. Oznacz to, że serce nowej Lancii Stratos ma 30 KM więcej od podstawowej wersji Ferrari F430 Scuderia.
Lancia Stratos
Lancia Stratos Lancia Stratos
Lancia Stratos

Stratosa osadzono na 19-calowych kołach z oponami Dunlop Sport Maxx (265/30 z przodu i 315/30 z tyłu). Za zatrzymanie tego potwora odpowiadają hamulce tarczowe o średnicy 398 mm z przodu i 350 mm z tyłu.

Złe warunki atmosferyczne podczas testów nie pozwoliły na wyznaczenie dokładnych parametrów, ale nawet te prezentują się wyśmienicie. Od 0 do 100 km/h Lancia Stratos rozpędza się w zaledwie 3,3 sekundy. Prędkość 200 km/h pojawia się w 9,7 sekundy. Inżynierowie nie zakończyli jeszcze prac nad autem i planują zamontować nowa tylną oś. Takie rozwiązanie zmniejszy prędkość maksymalną do 274 km/h, ale pozwoli na osiągnięcie większego przyśpieszenia.
Lancia Stratos
Lancia Stratos Lancia Stratos
Lancia Stratos - specyfikacja techniczna
Lancia Stratos
Lancia Stratos
Lancia Stratos

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: carscoop, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Lancia Stratos - włosi ujawnili dane techniczne supersamochodu