Motoryzacja   »   Samochody   »   Land Rover Defender - producent obawia się chińskich producentów

Samochody

rss

Land Rover Defender - producent obawia się chińskich producentów

2017.12.17//  J. Kruczek
Land Rover pracuje od dłuższego czasu nad nowym Defenderem. Jednak producent wstrzymuje się z prezentacją konceptu zapowiadającego terenówkę. Okazuje się, że powodem takiego stanu rzeczy jest obawa przed chińskimi producentami.

Land Rover Defender nie zostanie zaprezentowany w wersji koncepcyjnej, ponieważ marka boi się o plagiat. Chińscy producenci mogliby skopiować design z konceptu i tym samym wprowadzić na ważny rynek samochód, który doprowadziłby do opatrzenia się stylistyki. To mogłoby wpłynąć negatywnie na sprzedaż oryginału.
Land Rover Defender
Land Rover Defender Land Rover Defender
Land Rover Defender

Co do samej premiery auta jest jeszcze kilka powodów opóźnień. W 2011 roku koncept DC100 zebrał wiele negatywnych ocen, co wymusiło powrót do desek kreślarskich. Producent musi też opracować odpowiedni model biznesowy i wpisanie w niego nowego Defendera. Poprzednia generacja sprzedawała się rocznie w nakładzie 20 000 egzemplarzy. Kolejna generacja musi wejść na poziom 100 000 sztuk rocznie, aby jego produkcja okazała się opłacalna. Brytyjczycy zapowiadają, że zobaczymy nowego Defendera dopiero w wersji produkcyjnej, co nastąpi końcem 2018 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Monza Rally Show 2018 - klip z imprezy rajdowejWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Land Rover Defender - producent obawia się chińskich producentów

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Land Rover Defender - producent obawia się chińskich producentów