Motoryzacja   »   Tuning   »   Legendarny Lamborghini Miura zrodzony z przeciętnego Pontiaca Fiero

Tuning

rss

Legendarny Lamborghini Miura zrodzony z przeciętnego Pontiaca Fiero

2010.12.27//  A. Miklewska
Pontiac Fiero nie jest samochodem wyjątkowym, ale nie przeszkadzało to, aby wykorzystać ten model do budowy repliki motoryzacyjnej legendy. Mowa tu o niesamowitym Lamborghini Miura. Sercem unikatowej repliki został silnik LS3 V8.

Replika Lamborghini powstawała przez trzy lata w warsztacie Chop Top Fiero specjalizującego się w projektach bazowanych na popularnym w Stanach Pontiacu Fiero.
Replika Lamborghini Miura
Replika Lamborghini Miura Replika Lamborghini Miura
Replika Lamborghini MiuraArchie, mechanik odpowiadający za ten specjalny projekt, dopełnił wszelkich starań, żeby samochód przypominał oryginał w każdym calu. Co ciekawe budowa nie wyniosła astronomicznych sum. Co prawda nie zdradzono pełnych kosztów, ale projektant spędził długie miesiące na wyszukiwaniu tanich zamienników cześci, które zastąpiły astronomicznie drogie podzespoły z oryginalnego Miura.

Podwozie Pontiaca Fiero zostało poddane gruntownym modyfikacjom i przyjęło na siebię idealnie odtworzone nadwozie Lamborghini. Takie poświęcenie jest świadectwem, że pasja nie zna granic i mając dobrze określony cel można stworzyć wszystko.
Replika Lamborghini Miura
Replika Lamborghini Miura Replika Lamborghini Miura
Replika Lamborghini Miura

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: carscoop, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Legendarny Lamborghini Miura zrodzony z przeciętnego Pontiaca Fiero