Motoryzacja   »   Samochody   »   Lexus LFA - 12 nowych egzemplarzy stoi u amerykańskich dealerów

Samochody

rss

Lexus LFA - 12 nowych egzemplarzy stoi u amerykańskich dealerów

2017.08.06//  J. Kruczek
Lexus LFA nie jest produkowany od pięciu lat i wydawałoby się, że po takim czasie zakup nowego egzemplarza jest praktycznie niemożliwy. Tym bardziej, że fabrykę opuściło zaledwie 500 egzemplarzy. A jednak wygląda na to, że ostało się aż kilkanaście zupełnie nowych sztuk.

W lipcu prywatny klient zakupił w USA fabrycznie nowy egzemplarz LFA. To natychmiast poruszyło lokalnych dziennikarzy motoryzacyjnych. Magazyn Autoblog przeprowadził małe śledztwo i okazało się, że w USA znajduje się jeszcze 12 całkowicie nowych nieużywanych egzemplarzy superauta. To dość zaskakująca sytuacja, ale ma ona sensowne uzasadnienie.
Lexus LFA
Lexus LFA Lexus LFA
Lexus LFA

Producent przyznał się, że 12 sztuk nadal znajduje się u dealerów. Tym samym aż 2 procent produkcji się nie sprzedała. Zgodnie z amerykańskimi regulacjami rynku motoryzacyjnego pojazdy te de facto się sprzedały i są własnością dealerów, którzy odsprzedają fabrycznie nowe pojazdy. Najprawdopodobniej zatrzymali oni samochody w formie inwestycji na przyszłość bądź jako pojazd pokazowy podnoszący status salonu. Najważniejsze jest to, że 12 zupełnie nowych sztuk może jeszcze znaleźć swoich właścicieli, a to oznacza, że mogą się znaleźć bogacze gotowi na negocjacje.
Lexus LFA
Lexus LFA
Lexus LFA

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Kia Niro Hybrid - jak praktyczny jest nowy model?Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lexus LFA - 12 nowych egzemplarzy stoi u amerykańskich dealerów

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Patriotyzm często kojarzy się z wywieszaniem flagi i sięganiem po barwy narodowe. Tymczasem jego...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Rapoo przygotował mysz bezprzewodową dla osób ceniących sobie styl i oryginalne wzornictwo. Model...

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Lexus LFA - 12 nowych egzemplarzy stoi u amerykańskich dealerów