Motoryzacja   »   Samochody   »   Lexus LM - luksusowy minivan od japońskiej marki

Samochody

rss

Lexus LM - luksusowy minivan od japońskiej marki

2019.04.17//  J. Kruczek
Ostatnio minivany odchodzą w zapomnienie, a świat szaleje na punkcie SUVów. I właśnie dlatego sporym zaskoczeniem jest nowy model Lexusa. LM to pierwszy minivan marki przeznaczony dla VIP-ów i biznesmenów ceniących sobie przestrzeń i praktyczne rozwiązania.
Lexus LM bazuje w znacznym stopniu na Toyocie Alphard. Jednak w przypadku Lexusa możemy liczyć na znacznie wyższy poziom luksusu oraz wykonania. W kwestii stylistyki projektanci starali się przenieść najważniejsze cechy marki na minivana stąd ostro zarysowane lampy czy potężny grill.
Lexus LM
Lexus LM Lexus LM
Lexus LM

Nie jest tajemnicą, że projekt jest podyktowany pod azjatycki rynek. Lexus LM trafi do Japonii, Chin i na niektóre rynki azjatyckie. Na ten moment producent nie przewiduje dalszej ekspansji modelu. Wnętrze naśladuje limuzyny. I tak mamy tu dość standardową przestrzeń dla kierowcy oraz maksymalnie luksusową przestrzeń pasażerską. W niej znajdzie się wielki ekran z systemem audio najwyższej klasy. Pasażerowie zasiądą na dwóch wygodnych fotelach rodem z samolotowych przedziałów pierwszej klasy.
Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM

Wszystkie funkcje można obsłużyć za pomocą panelu umieszczonego między fotelami. Zadbano oczywiście o lodówkę na napoje oraz szkła do ich spożywania. Minimalistyczny design ma sprzyjać konstruktywnej pracy w podróży. Lexus LM ma być napędzany przez jedną z dwóch opcji. Pierwszą jest hybryda oparta o 2,5-litrowy silnik. Druga oferuje 3,5-litrowy, benzynowy motor V6. Na razie nie zdradzono cen pojazdu.
Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lexus LM - luksusowy minivan od japońskiej marki

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Lexus LM - luksusowy minivan od japońskiej marki