Motoryzacja   »   Samochody   »   Maserati 250F - najpiękniejszy egzemplarz na świecie?

Samochody

rss

Maserati 250F - najpiękniejszy egzemplarz na świecie?

2010.10.13//  R. Bednarz
Maserati 250F to prawdziwy rarytas na rynku zabytkowych samochodów. Z fabryki wyjechało zaledwie 26 egemplarzy. To które chcemy Wam pokazać jest najprawdopodobniej najlepiej zachowanym egzemplarzem na świecie.

Maserati 250F to nie wymuskana limuzyna, codziennie pucowana przez szofera. Mamy do czynienia z autem wyścigowym wszechczasów, które w latach 1954-1958 wygrało 55 wyścigów. Pierwszym kierowcą, który zasmakował zwycięstwa w 250F był sam Juan Manuel Fangio. Za jego kierownicą zasiadał również Sir Sterling Moss, który wygrał w swojej karierze 16 GP Formuły 1.
Maserari 250F
Maserari 250F Maserari 250F
Maserari 250F


W czasach, gdy Maserati 250F święciło triumfy, Formuła 1 była romantyczną przygodą, liczyła się wyłącznie niczym nieskrępowana szybkość. W bolidzie brakowało nawet pasów bezpieczeństwa. Każdy wypadek był niezwykle groźny i ocierał kierowcę o cienką granicę pomiędzy życiem a śmiercią.

A dzisiaj? Cóż, Maserati 250F można spotkać na torach wyścigowych w charakterze gościa. Staruszek nie dostał jeszcze zadyszki i zachwyca bardziej, niż większość współczesnych bolidów wyścigowych. Spotkać go jednak na zwykłej ulicy to już niemal jak trafić szóstkę w totka i to conajmniej dwa razy z rzędu. Szóstki w totka Wam nie zapewnimy, ale Maserati 250F na publicznej drodze, wśród nowoczesnych, nudnych i naszpikowanych elektroniką samochodów, damy radę!
Maserari 250F
Maserari 250F Maserari 250F
Maserari 250F
Maserari 250F

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Maserati 250F - najpiękniejszy egzemplarz na świecie?