Motoryzacja   »   Samochody   »   Mazda MX-5 - japoński sportowiec przeszedł drobne poprawki

Samochody

rss

Mazda MX-5 - japoński sportowiec przeszedł drobne poprawki

2018.06.13//  J. Kruczek
Mazda MX-5 doczekała się odświeżenia. Japońska centrala marki zaprezentowała poprawiony model, który przede wszystkim cechuje się nieco  wydajniejszymi i lżejszymi silnikami.
Inżynierowie marki pracowali nad dwulitrowymi jednostkami SKYACTIVE-G. Zadbano o przeprojektowany dolot oraz zmodyfikowane tłoki i zawory. Efektem stał się wzrost mocy przy obniżeniu masy jednostki. I tak większy silnik z oferty oferuje teraz 181 KM i 205 Nm momentu obrotowego. Wcześniej jednostka legitymowała się mocą 155 KM i 200 Nm.
Mazda MX-5
Mazda MX-5 Mazda MX-5
Mazda MX-5

Również w mniejszym silniku 1,5 SKYACTIVE-G zastosowano podobne modyfikacje. W efekcie moc wzrosła do 130 KM, a moment obrotowy do 152 Nm. Dzięki wprowadzonym zmianom udało się również sprawić, że silniki są bardziej ekologiczne. To pozwoli na sprostanie najnowszym normom.

Reszta zmian jest kosmetyczna, ale to nie dziwi, bowiem MX-5 jest ciągle fantastycznie wyglądającym autem. We wnętrzu znalazły się zmodyfikowana kierownica i nowy wyświetlacz TFT dla systemu teleinformacyjnego. Ofertę uzupełnił brązowy, materiałowy dach oraz nowa skórzana tapicerka Tan. Do wyboru otrzymamy także 16-calowe felgi w błyszczącym czarnym kolorze. Poprawiony roadster zadebiutuje w przyszłym miesiącu na japońskim rynku.
Mazda MX-5
Mazda MX-5
Mazda MX-5

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mazda MX-5 - japoński sportowiec przeszedł drobne poprawki

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Mazda MX-5 - japoński sportowiec przeszedł drobne poprawki