Motoryzacja   »   Samochody   »   McLaren Elva - premiera imponującego speedstera

Samochody

rss

McLaren Elva - premiera imponującego speedstera

2019.11.15//  J. Kruczek
McLaren zdecydował się przygotować swoją odpowiedź na Ferrari SP1 i SP2, jaką jest speedster Elva. Tak jak w przypadku włoskich maszyn mamy do czynienia z imponującym superautem pozbawionym szyb i dachu.
McLaren Elva pełni rolę hołdu dla legendarnych wyścigowych bolidów marki z lat 60-tych. Widać to między innymi w konstrukcji nadwozia przypominającej formy klasyków. Dzięki systemowi zarządzania powietrzem McLaren Air Management System nie potrzeba przedniej szyby. W czasie jazdy powietrze opływa kabinę zapewniając spokój kierowcy i pasażerowi.
McLaren Elva
McLaren Elva McLaren Elva
McLaren Elva

Nadwozie zostało tak skonstruowane, aby zapewnić maksymalny docisk aerodynamiczny, a włókno węglowe zadbało o bardzo niską masę. Sercem McLarena Elva został 4-litrowy motor V8 z podwójnym doładowaniem, który generuje imponującą moc 815 KM. Prezentowane cacko potrzebuje niespełna 3s aby osiągnąć pierwszą setkę na prędkościomierzu, a do uzyskania 200 km/h potrzebuje tylko 6,7 s.
McLaren Elva
McLaren Elva
McLaren Elva

McLaren Elva to nie spartański bolid wyścigowy. Wnętrze obito skórą, a wyposażenie ma stać na najwyższym poziomie luksusu. O komfort podróżowania dba aktywne, hydrauliczne zawieszenie. Co ciekawe prezentowany model będzie najlżejszym drogowym McLarenem w historii, a to oznacza masę poniżej 1198 kg, bo tyle waży Senna, czyli dotychczasowy najlżejszy model.
McLaren Elva
McLaren Elva
McLaren Elva

McLaren Elva zostanie wyprodukowany w liczbie zaledwie 399 egzemplarzy. Ceny startują od pułapu 2 064 115 euro. Cena jest naprawdę wysoka, ale nie wątpimy, że wszystkie egzemplarze znajdą właścicieli.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
McLaren Elva - premiera imponującego speedstera

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   McLaren Elva - premiera imponującego speedstera