Motoryzacja   »   Samochody   »   McLaren Senna - superauto stworzone do szybkiej jazdy

Samochody

rss

McLaren Senna - superauto stworzone do szybkiej jazdy

2017.12.13//  J. Kruczek
McLaren w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze na rynku aut sportowych. Marce nieraz zarzucano zbyt technologiczne podejście do swoich modeli, ale nie da sie ukryć, że takie postępowanie pozwala tworzyć naprawdę szybkie maszyny. I teraz dostaniemy kolejny imponujący supersamochód.
McLaren Senna nie bez przyczyn nosi nazwę jednego z najlepszych kierowców w historii. Pojazd został bowiem stworzony bez kompromisów. Ma być szalenie szybki dzięki między innymi zaawansowanej aerodynamice. Trzon konstrukcji oparto na McLarenie 720S, jednak spora część elementów uległa zmianom. Większość konstrukcji powstała z włókna węglowego co się przekłada na wagę 1198 kg. To dobra podstawa pod moc 800KM i moment 800Nm generowane przez doładowany silnik 4.0.
McLaren Senna
McLaren Senna McLaren Senna
McLaren Senna

Już pierwszy rzut okiem na maszynę pokazuje, że Senna będzie szybkim autem. Imponuje gigantyczne skrzydło w tyle, ale nie zdradzono jaki docisk ono generuje. Producent przygotuje 500 egzemplarzy, ale nikt już nie kupi nowej sztuki, ponieważ wszystkie sprzedano jeszcze przed prezentacja auta. Senna jest ciekawym pojazdem, ale fani marki już mogą zacierać ręce bowiem wkrótce zadebiutuje następca kultowego F1.

McLaren Senna
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
McLaren Senna - superauto stworzone do szybkiej jazdy

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   McLaren Senna - superauto stworzone do szybkiej jazdy