Motoryzacja   »   Tuning   »   Mercedes G500 4×4² Enok P1 - mały czołg po kuracji w Gruma

Tuning

rss

Mercedes G500 4×4² Enok P1 - mały czołg po kuracji w Gruma

2019.10.29//  J. Kruczek
Mercedes G500 4×4² jest naprawdę ekstremalną terenówką zdolną zdziałać wiele w terenie. Jednak spod umięśnionego nadwozia ciągle przebija się sporo luksusowego charakteru, a to oznacza, że znajdą się klienci chcący mieć jeszcze bardziej spartańską wersję. Tu z pomocą przychodzi niemiecka firma Gruma.
Gruma przygotowała specjalny zestaw modyfikacji wraz z Armored Car Systems. Obie firmy przeistoczyły terenówkę Mercedesa w mały czołg mogący znaleźć swoje miejsce na froncie. Sercem auta pozostał 4-litrowy motor V8 o mocy 416 KM. To oznacza, że osiągi po dodaniu pancerza na pewno są gorsze niż w serii, choć i tak nie powinno być źle.
Mercedes G500 4×4²
Mercedes G500 4×4² Mercedes G500 4×4² Enok P1
Mercedes G500 4×4²

Opancerzona bestia nosi nazwę Enok P1 i może się pochwalić pancerzem odpornym na ostrzał z broni maszynowej oraz wybuchy min przeciwpancernych. Tuner zdradza, że efekt modyfikacji spełnia surowe wymogi pojazdów opancerzonych dla armii niemieckiej. Z resztą już rzut okiem na nadwozie pokazuje, że naturalnym środowiskiem dla tej terenówki mógłby być poligon.
Mercedes G500 4×4²
Mercedes G500 4×4²
Mercedes G500 4×4²

Co ciekawe z zewnątrz mamy do czynienia z małym czołgiem, ale wnętrze ma być już godne limuzyny. Tuner wykończył kokpit skórą, Alcantarą oraz włóknem węglowym. Gruma przekonuje, że Enok P1 będzie niezwykle komfortowy podczas jazdy. Niestety nie ujawniono ile trzeba zapłacić za taką zabawkę.
Mercedes G500 4×4²
Mercedes G500 4×4²
Mercedes G500 4×4²

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mercedes G500 4×4² Enok P1 - mały czołg po kuracji w Gruma

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Mercedes G500 4×4² Enok P1 - mały czołg po kuracji w Gruma