Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Michael Schumacher oficjalnie w Mercedes GP

Sporty motorowe

rss

Michael Schumacher oficjalnie w Mercedes GP

2009.12.23//  W. Guziuk
Michael Schumacher wróci do wyścigów Formuły 1 z zespołem Mercedes GP! Stajnia z Brackley oficjalnie potwierdziła doniesienia niemieckiej oraz brytyjskiej prasy.

Michael Schumacher Michael Schumacher zatęsknił za wyścigami i...
Michael Schumacher ...rezygnuje ze sportowej emerytury
O powrocie siedmiokrotnego mistrza świata mówiło się od kiedy Mercedes wykupił ekipę Brawn GP. Schumacher przeszedł na sportową emeryturę w 2006 roku i wydawało się, że pogodził się z faktem, iż opuścił królową sportów motorowych na dobre.

Przez trzy lata nieobecności wciąż był powiązany z F1, dzięki roli doradcy Ferrari. Uczestniczył również w imprezach kartingowych oraz wyścigach motocyklowych.

W sezonie 2009 Schumacher zgodził się zastąpić Felipe Massę po tym, jak Brazylijczyk uległ poważnemu wypadkowi podczas kwalifikacji do GP Węgier. Do powrotu mistrza nie doszło - przeszkodziła kontuzja karku, jakiej Schumacher nabawił się w wypadku motocyklowym.

Plany powrotu Schumachera do F1 nabierały od tamtego czasu coraz realniejszych kształtów. Po tym, jak ekipa Brawn GP straciła Jensona Buttona, który przeszedł do McLarena, Niemiec wskoczył na pierwsze miejsce na liście kandydatów na miejsce w drużynie.

Schumacher był objęty programem szkolenia młodych kierowców Mercedes-Benz w latach 1990 - 1991. Przejście Schumiego do Mercedes GP oznacza, że ekipa będzie zatrudniać dwóch niemieckich kierowców w sezonie 2010 - kilka tygodni temu potwierdzony został kontrakt Nico Rosberga.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Michael Schumacher oficjalnie w Mercedes GP

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Michael Schumacher oficjalnie w Mercedes GP