Motoryzacja   »   Samochody   »   Mini zbudowało klasyczny egzemplarz w wersji EV

Samochody

rss

Mini zbudowało klasyczny egzemplarz w wersji EV

2018.03.29//  J. Kruczek
Mini pracuje od dłuższego czasu nad swoim pierwszym w pełni elektrycznym modelem. Przy okazji salonu samochodowego w Nowym Jorku producent postanowił o tym przypomnieć. Zrobił to jednak nie za sprawą nowego konceptu, ale swojego klasycznego modelu z zaimplementowanym napędem elektrycznym.
Mini wzięło na warsztat klasyczny egzemplarz i zastąpiło w nim standardowy napęd wersją elektryczną. Taka forma przypomnienia nie jest przypadkowa. Producent chce podkreślić, że jego nowy model wpisze się w legendę marki i jej klasyczny design. Co więcej premiera modelu EV ma być częścią przyszłorocznych obchodów 60-lecia debiutu pierwszego Mini.
Mini
Mini Mini
Mini

Niestety producent nie pokusił się o zdradzenie szczegółów napędu elektrycznego. Wiadomo jedynie, że pod maską znalazł się jeden silnik elektryczny. Samochód powstał na bazie odrestaurowanego klasycznego Mini. Nadwozie w czerwonym kolorze ozdobiono charakterystycznymi pasami oraz emblematami przyszłego Mini Electric. Z pewnością elektryk od Mini będzie budził spore zainteresowanie. Zobaczymy, czy przyciągnie on klientów.
Mini
Mini
Mini

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mini zbudowało klasyczny egzemplarz w wersji EV

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Mini zbudowało klasyczny egzemplarz w wersji EV