Motoryzacja   »   Samochody   »   Morgan Plus Six zaprezentuje swój potencjał w Goodwood

Samochody

rss

Morgan Plus Six zaprezentuje swój potencjał w Goodwood

2019.06.30//  J. Kruczek
Morgan zapowiedział swoją obecność na Festiwalu Prędkości w Goodwood co nie jest zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest zapowiedź pokazu siły modelu Plus Six. Roadster w stylu retro ma się pojawić na trasie festiwalu i wykonać szybkie przejazdy, aby pokazać potencjał drzemiący w tej niezwykłej maszynie.
Brytyjska firma poinformowała, że Morgan Plus Six wykona dwa szybkie przejazdy. Nikt nie liczy na rekordy, ale producent chce pokazać jak wielki potencjał drzemie w samochodzie wyglądającym na wyrwany z poprzedniej epoki. I tu warto mieć w pamięci, że sercem tej maszyny jest 3-litrowy silnik BMW o mocy 335 KM oraz momencie obrotowym 500 Nm.
Morgan Plus Six
Morgan Plus Six Morgan Plus Six
Morgan Plus Six

Morgan Plus Six rozpędza się do pierwszej setki w czasie zaledwie 4,2 s, a maksymalnie jedzie z prędkością aż 267 km/h. Te osiągi nie są wynikiem jedynie mocnego silnika i ośmiobiegowej skrzyni ZF. Roadster waży zaledwie 1075 kg, czyli jest lżejszy od Forda Fiesty. Morgan świętuje swoje 110-lecie i jak przyznają przedstawiciele marki festiwal w Goodwood jest idealnym miejscem do celebracji. Osoby odwiedzające festiwal będą mogły zobaczyć nowy model oraz podziwiać w szczegółach platformę CX. To ona ma być bazą dla nowych maszyn marki w najbliższych latach.
Morgan Plus Six
Morgan Plus Six
Morgan Plus Six
Morgan Plus Six
Morgan Plus Six
Morgan Plus Six

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Morgan Plus Six zaprezentuje swój potencjał w Goodwood

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Morgan Plus Six zaprezentuje swój potencjał w Goodwood