Motoryzacja   »   Samochody   »   Nikola Badger - kolejny pickup z napędem elektrycznym

Samochody

rss

Nikola Badger - kolejny pickup z napędem elektrycznym

2020.02.14//  J. Kruczek
Za oceanem rozpoczął się prawdziwy wyścig na elektryczne pickupy. Niemal każdy producent samochodów chce oferować ekologiczne wersje pojazdów ukochanych przez Amerykanów. Kolejne marki dołączają się do walki i właśnie poznaliśmy kolejnego konkurenta, którym jest Nikola Badger.
Na razie żaden z zapowiadanych pickupów nie trafił na rynek, ale zapowiedzi prezentują się obiecująco. Nie inaczej jest w przypadku Nikoli Badger. Nowy gracz to agresywnie wystylizowany pickup z napędem elektrycznym. Pojazd swoim wyglądem sugeruje, że powstał z myślą o terenowych szaleństwach.
Nikola Badger
Nikola Badger Nikola Badger
Nikola Badger

Zadbano o praktyczne i efektowne osłony nadwozia oraz spore koła obute w opony terenowe. Pickupa cechuje długość 5900 mm, szerokość 2160 mm oraz wysokość 1850 mm. Kokpit to już całkowicie nowoczesna forma z dominującym minimalizmem i ekranem systemu multimedialnego. Projektanci trzymali się obecnych trendów.
Nikola Badger
Nikola Badger
Nikola Badger

Nikola na razie nie ujawniła szczegółów napędu, ale zdradziła kilka ogólników. Zapowiedziano, że Badger ma być dostępny w wersji EV oraz zasilanej ogniwami wodorowymi. Elektryczny model najprawdopodobniej wykorzysta zestaw baterii o pojemności 160 kWh, co da zasięg około 480 km. Wersja wodorowa powinna pokonać na jednym ładowaniu około 960 km. Producent chce aby pickup miał stałą moc 455 KM z możliwością chwilowego wzrostu do 906 KM. Niedługo powinny się pojawić kolejne informacje.

Nikola Badger
Nikola Badger
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nikola Badger - kolejny pickup z napędem elektrycznym

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Nikola Badger - kolejny pickup z napędem elektrycznym