Motoryzacja   »   Samochody   »   Nobe 100 - stylowy trójkołowiec z napędem elektrycznym

Samochody

rss

Nobe 100 - stylowy trójkołowiec z napędem elektrycznym

2018.06.08//  J. Kruczek
Pewien Estończyk, Roman Muljar miał marzenie o budowie własnego samochodu. Ostatecznie zdecydował się postawić na elektrycznego trójkołowca. Tak powstał imponujący projekt Nobe 100. Teraz mała firma zbiera fundusze na produkcję i wszystko wskazuje na to, że to stylowe cudeńko trafi na rynek.
Nobe 100 jest trójkołowcem z napędem elektrycznym, co już sprawia, że jest pojazdem wyjątkowym. Jednak cała jego siła tkwi w fantastycznym designie przywodzącym na myśl piękne klasyki. Styl retro łapie tu faktycznie za serce.
Nobe 100
Nobe 100 Nobe 100
Nobe 100

Co do napędu to nie znamy szczegółów. Wiadomo, że silniki elektryczne mają napędzać wszystkie koła. Wstępnie oszacowano, że zastosowane baterie pozwolą pokonać na jednym ładowaniu około 220 km. Prędkość maksymalna tego malucha ma wynieść 110 km/h. Według zapewnień pełne ładowanie zajmie maksymalnie 2 godziny. Nobe 100 posiada we wnętrzu miejsce dla trzech osób oraz bagażu. Projektanci pokusili się o zastosowanie sztywnego, zdejmowanego dachu, co pozwoli się cieszyć słońcem podczas jazdy. Twórcy projektu potrzebują uzbierać 1,2 mln dolarów na produkcję. I to się prawdopodobnie uda bowiem już na początku zbiórki zgarnęli ponad połowę tej sumy.
Nobe 100
Nobe 100
Nobe 100

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Vuhl 05RR - sportowa maszyna oficjalnieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nobe 100 - stylowy trójkołowiec z napędem elektrycznym

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Nobe 100 - stylowy trójkołowiec z napędem elektrycznym