Motoryzacja   »   Tuning   »   Nowe BMW serii 3 w wyścigowej odmianie prosto z RPA

Tuning

rss

Nowe BMW serii 3 w wyścigowej odmianie prosto z RPA

2012.03.28//  J. Kruczek
BMW serii 3 w najnowszej odmianie od niedawna jest obecne na rynku, a co za tym idzie najwyższa pora, aby niemiecki sedan wyjechał na tory wyścigowe. Południowoafrykański oddział BMW połączył siły z firmą ADF Motorsport tworząc w efekcie pierwszą wyścigówkę na bazie modelu 335i.

Specjalnie przygotowane BMW 335i zostanie oficjalnie odsłonięte 31 marca w Kapsztadzie. Inżynierowie budowali samochód w niespełna dwa miesiące, a cały projekt pochłonął 260 000 dolarów. Pod maską znajdziemy rzędową szóstkę z turbodoładowaniem, która wypluwa spaliny przez wyczynowy układ wydechowy.
BMW F30 Racing
BMW F30 Racing BMW F30 Racing
BMW F30 Racing

Wyścigowe BMW otrzymało nowe oprogramowanie silnika oraz turbosprężarkę, co w połączeniu generuje moc 400 KM. Ta wartość może być znacznie wyższa, jednak auto zostało ograniczone mocowo za sprawą regulacji homologacyjnych. Nadwozie zostało odchudzone i usztywnione za pomocą klatki bezpieczeństwa. Sporo elementów nadwozia zastąpiono częściami wykonanymi z włókna węglowego. Nie zdradzono osiągów wyścigowego BMW 335i, ale z pewnością są zadowalające. Tak przygotowany sedan pozwala na starty w różnych seriach wyścigowych i idealnie się spisze dla kierowców szukających pojazdu wyścigowego do nauki jazdy z napędem na tylną oś.
BMW F30 Racing
BMW F30 Racing BMW F30 Racing
BMW F30 Racing
BMW F30 Racing
BMW F30 Racing

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: autoblog, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Nowe BMW serii 3 w wyścigowej odmianie prosto z RPA