2010.02.19// K. Cisek
Porsche nadal ukrywa, jak będzie wyglądał ich nowy SUV. Chce, aby wszyscy czekali do Salonu w Genewie, zanim opublikuje oficjalne zdjęcia. Ale nie zabezpieczył się dobrze.
Zdjęć, gdzie Cayenne jest w kamuflażu, pojawiło się sporo. Teraz wyciekł obraz konfiguratora, jaki pojawi się wkrótce na oficjalnej stronie Porsche. Nie jest w dobrej jakości, ale widać co się zmieni w nowej terenówce.

Kolejna generacja Cayenne pojawiła się...

...w nowym konfiguratorze marki.

Już nie tylko zamaskowane prototypy.
Z przodu upodobni się do sportowej limuzyny niemieckiego producenta, Panamery. Dodało mu to agresywnego wyrazu. Może z dieslem pod maską nie będzie postrachem autostrad, ale z topowym V8 o pojemności 4,8 litra i mocy 500 KM już można coś zawojować. Wśród SUV-ów, będzie jednym z szybszych. O tym, że terenowy będzie tylko wygląd, świadczy to, że nowy model nie będzie wyposażany w reduktor. Koniec ze zjazdami z głównych dróg.

Jak będzie wyglądać...

...nowe Porsche Cayenne...

...okaże się w Genewie.
Oficjalnie wszystko będzie wiadomo już na początku marca na Salonie Samochodowym w Genewie. Do sprzedaży trafi w maju.