Motoryzacja   »   Samochody   »   Peugeot 4008 i Citroen C4 AIRCROSS - nowe crossovery oficjalnie zaprezentowane

Samochody

rss

Peugeot 4008 i Citroen C4 AIRCROSS - nowe crossovery oficjalnie zaprezentowane

2011.10.03//  P. Kozłowski
Rynek motoryzacyjny musi być coraz bardziej prężny i szybko reagować na nowe potrzeby klientów. Ostatnie lata były czasem popularności SUVów, które szybko zdobyły udziały w rynku. Teraz przyszła pora na mniejsze pojazdy, które łączą w sobie zalety SUVa i miejskiego hatchbacka.

Efektem takiego zapotrzebowania było powstanie m.in. Volkswagena Tiguana czy Toyoty RAV4. Koncern PSA postanowił zawojować rynek Peugeotem 4007 oraz Citroenem C-Crosserem bazującymi na Mitsubishi Outlanderze. Te okazały się rynkową porażką i nie przeciągły do siebie zbyt dużej liczny klientów. Auta okazały się za drogie i zbyt duże, przez co konkurowały z większymi i bardziej popularnymi modelami.
Citroen C4 AIRCROSS Citroen C4 AIRCROSS
Peugeot 4008 Peugeot 4008
Citroen C4 AIRCROSS Citroen C4 AIRCROSS

Francuzi przeanalizowali wyniki sprzedaży i potrzeby użytkowników, co zaowocowało mniejszymi następcami wyżej wspomnianych modeli. Nowe auta przypominają Mitsubishi ASX'a. Koncern nie opublikował jeszcze zdjęć wnętrza, ale wiadomo, że zniknie opcjonalny trzeci rząd siedzeń. Zamiast tego pozostali pasażerowie otrzymają więcej miejsca dla siebie.
Peugeot 4008 Peugeot 4008
Citroen C4 AIRCROSS Citroen C4 AIRCROSS
Peugeot 4008 Peugeot 4008

C4 AIRCROSS oraz Peugeot 4008 będą napędzane tymi samymi silnikami. Gama motorów benzynowych składa się z 1.6-litrowego motoru o mocy 116 KM oraz 150-konnego, 2-litrowego "młynka". Obie wersje będą współpracowali z 5-biegową skrzynią manualną. Mocniejsza wersja będzie oferowana z opcjonalną skrzynią CVT.

Citroen C4 AIRCROSS Citroen C4 AIRCROSS
Peugeot 4008 Peugeot 4008
Pod maską znajdziemy też dwa diesle. Słabszy 1.6 HDi dysponuje mocą 112 KM. Mocniejszy o pojemności 2 litrów rozwija 150 KM. W tych wariantach zastosowano 6-biegową skrzynię manualną. Europejczycy kupią 4008 tylko w wersji z napędem na wszystkie koła.

Nowe modele zaliczą oficjalny debiut na najbliższym Salonie Samochodowym w Genewie. Sprzedaż crossoverów rozpocznie się w drugiej połowie 2012 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: LeftLaneNews, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Peugeot 4008 i Citroen C4 AIRCROSS - nowe crossovery oficjalnie zaprezentowane