Motoryzacja   »   Samochody   »   Porównywarka kontra ranking

Samochody

rss

Porównywarka kontra ranking

2017.03.06//  P. Potocki
Wraz z początkiem nowego roku i po podwyżkach cen OC z poprzedniego, w wielu miejscach można znaleźć różnego rodzaju rankingi cen OC. Pokazują one zarówno towarzystwa, jak i miasta, w których rzekomo można kupić najtańszą polisę obowiązkową dla samochodu. Warto jednak wiedzieć, że nie do końca można im ufać i cenę ubezpieczenia lepiej sprawdzić samodzielnie.

Dlaczego nie ranking?
Zapewne większość właścicieli pojazdów zastawia się, dlaczego właściwie nie można ufać rankingom. Odpowiedź jest bardzo prosta – bo nie są one miarodajne i zazwyczaj niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przeliczenie cen odbywa się na przykładzie tylko jednego kierowcy.

Warto wiedzieć, że cena ubezpieczenia OC zależy od wielu różnych danych i informacji, jakie podaje właściciel pojazdu podczas przeliczania oferty. Wystarczy zmiana jednego z nich, aby proponowany koszt polisy znacznie się zmienił. Jeśli zatem do sporządzenia rankingu wykorzystano informacje na temat tylko jednego kierowcy, to jest on miarodajny tylko dla niego. Nie skorzystają z niego np. młodzi kierowcy, bo w ich przypadku dane będą zupełnie inne. Tak jak i proponowane oferty. W przypadku AC zasada jest dokładnie taka sama.

Porównywarka
Korzystanie z porównywarek OC jest dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ oferty są przeliczane dla każdego właściciela samochodu indywidualnie. Jest to ważne, ponieważ na takiej samej zasadzie działają wszystkie towarzystwa. Przeliczają propozycje ubezpieczenia dla każdego kierowcy osobno. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest im ocenić z jakim ryzykiem wiąże się jego ubezpieczenie i ustalić, jaką składkę mogą zaoferować.

W tym przypadku cena ubezpieczenia dla danego kierowcy nie jest szacowana lub przewidywana. Klient porównywarki otrzymuje gotowe oferty, wśród których może wybrać tę która odpowiada mu najbardziej. Niezależnie od tego, czy będzie zwracać uwagę jedynie na cenę, jak w przypadku OC, jak również na zakres, jak przy AC, wszystko można sprawdzić w jednym miejscu. Dodatkowo nie zajmuje to dużo czasu i wystarczy pół godziny, aby porównać propozycje i kupić jedną z nich.

OC i AC w jednym miejscu
Ogromną zaletą korzystania z porównywarek jest to, ze w jednym miejscu i po uzupełnieniu wszystkich danych można sprawdzić propozycje ubezpieczenia zarówno na OC, jak i AC. Dobrze jednak aby oba zestawienia były rozdzielone, aby przede wszystkim polis nie pomylić oraz by łatwiej znaleźć to, czego się akurat szuka.

Przykładowo oferty ubezpieczenia AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl są filtrowane i nie wyświetlają się od razu. Jeśli więc kierowca szuka ofert na ochronę swojego pojazdu trzeba zaznaczyć odpowiednią opcję. Wtedy pokazują się propozycje autocasco, które przesłały towarzystwa.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest sprawdzenie najpierw propozycji ubezpieczenia OC. Jeśli oferty są niedrogie, właściciel auta może także sprawdzić oferty na AC. Łatwiej wtedy podjąć decyzję, czy zakupi jedynie polisę podstawową, czy też pakiet, który zabezpieczy także jego auto.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Porównywarka kontra ranking

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Porównywarka kontra ranking