Motoryzacja   »   Samochody   »   Porsche 911 GT3 - nowe wcielenie wyczynowego coupe

Samochody

rss

Porsche 911 GT3 - nowe wcielenie wyczynowego coupe

2017.03.10//  J. Kruczek
Porsche zaprezentowało nowe wcielenie modelu 911 GT3 z wolnossącym silnikiem oraz opcją manualnej skrzyni biegów. To fantastyczny ukłon w stronę prawdziwych miłośników sportowych samochodów, dla których ważny jest nie technologiczny zawrót głowy, ale przyjemność z jazdy.

Producent zastąpił silnik o pojemności 3,8-litra jednostką 4.0 nie różniącą się niczym od tej w GT3 RS. Kierowcy mają teraz pod nogą 500KM oraz 460Nm. Przyspieszenie do setki ma wynosić teraz 3,4s ze skrzynią PDK oraz 3,9s z manualem. Warto wspomnieć, że ręczna, 6-stopniowa skrzynia została zapożyczona z limitowanego 911R. Prędkość maksymalna nowego modelu to solidne 320 km/h.
Porsche 911 GT3
Porsche 911 GT3 Porsche 911 GT3
Porsche 911 GT3

Nowy model charakteryzuje się zawieszeniem obniżonym o 25mm w stosunku do "cywilnych" 911-tek. Nie zabrakło też potężnego spojlera z tyłu i kilku dodatków aerodynamicznych. Masa wynosząca 1430 kg, tylko pomoże w zwinnym pokonywaniu zakrętów.

We wnętrzu można skorzystać z jednego z trzech modeli foteli od cywilnych po kubełkowe z włókna węglowego. W tyle zamiast kanapy gości klatka bezpieczeństwa i mocowanie wyczynowych pasów. Kierownica za to bardziej przypomina teraz tą z 918. Standardowo otrzymamy zawieszenie pneumatyczne PASM, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz aktywne mocowanie silnika. Do zatrzymania tego pocisku posłużą hamulce o średnicy 380mm, a na liście opcji znajdzie się wersja z ceramicznymi tarczami. Aplikacja Track Precision będzie pełnić rolę telemetrii. W Polsce nowy model ma kosztować około 788 tys. zł.

Porsche 911 GT3
Porsche 911 GT3
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Porsche 911 GT3 - nowe wcielenie wyczynowego coupe

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Porsche 911 GT3 - nowe wcielenie wyczynowego coupe