Motoryzacja   »   Samochody   »   Porsche prezentuje swoje najbardziej szalone prototypy

Samochody

rss

Porsche prezentuje swoje najbardziej szalone prototypy

2018.12.28//  J. Kruczek
Porsche jest znane ze sporej zachowawczości stylistycznej i raczej mało odważnej oferty. Najbardziej szalonymi premierami marki były SUVy oraz Panamera, ale ciężko mówić o tych autach, że ich koncepcja jest zwariowana. To zwykłe maszyny, które nie pasowały do oferty tego producenta. Jednak okazuje się, że Porsche lubi eksperymentować z koncepcjami, tylko się tym na ogół nie chwali.
Porsche opublikowało nowy materiał z cyklu Top 5, w którym skupia się na pięciu prototypach znacząco odbiegających od tego, co znamy z oferty marki. Maszyny te były efektem szalonych pomysłów projektantów i inżynierów. Choć same auta zdają się wyrwane z innej rzeczywistości to jednak testowane na nich rozwiązania pomagały w projektowaniu standardowych modeli.
Porsche
Porsche Porsche
Porsche

Najbardziej zwariowany z listy zdaje się być Cayenne z nadwoziem cabrio. Taki koncept przywodzi na myśl tunera szukającego popularności, tymczasem niemiecka marka sama zbudowała taki samochód. Interesująco prezentuje się też Porsche 984 będące kompaktowym roadsterem o bardzo lekkiej konstrukcji.

Wśród prototypów znalazło się także 911 Carrera 3.2 Speedster z 1987 roku. Auto posiada jedno miejsce i osłonę zakrywającą pół kokpitu. Producent pokazał także Porsche Panamericana o niecodziennym designie oraz prototyp hiperauta z napędem hybrydowym z 2012 roku. Okazuje się, że Porsche czasem potrafi zbudować nie tylko szybkie, ale też zwariowane samochody.

Porsche
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Porsche prezentuje swoje najbardziej szalone prototypy

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Porsche prezentuje swoje najbardziej szalone prototypy