Motoryzacja   »   Samochody   »   Rage-Race 2010 przemierza Polskę

Samochody

rss

Rage-Race 2010 przemierza Polskę

2010.07.10//  K. Spychalski
Największa impreza lifestylowo-motoryzacyjna w Polsce przemierza kolejne regiony naszego kraju. Po opuszczeniu Śląska pięćdziesiąt dwuosobowych ekip dojechało wczoraj, czyli w czwartek 9 lipca do Poznania. Po drodze jak zwykle nie zabrakło atrakcji i niespodzianek.
9 lipca przed południem kawalkada pięćdziesięciu niezapomnianych samochodów wyruszyła spod hotelu Piramida w Tychach na trzeci dzień Rage-Race. Przez Katowice zawodnicy pojechali w stronę Wielkopolski. Po drodze przejechać musieli wielokilometrowy odcinek kierując się tylko szczegółowym "roadbookiem" przygotowanym dla nich przez organizatorów jako kolejne zadanie na trasie.
Rage-Race 2010 Rage-Race 2010
Rage-Race 2010 Rage-Race 2010
Rage-Race 2010 Rage-Race 2010

Dróg przy których czekały kolejne konkurencje próżno szukać na ogólnodostępnych mapach, wiec każda pomyłka kosztowała utratę punktów w ostatecznej klasyfikacji. Ideą Rage-Race jest bowiem, że zawodnicy nie rywalizują ze sobą szybkością maszyn, ale właśnie poprzez wykonywanie przeróżnych zadań wymyślonych specjalnie dla nich.
Dziś musieli między innymi podać dokładny stan Odry sprzed ponad dwóch wieków, zdobyć pieczątkę od tajemniczej Pani Marzeny z pogotowia oraz rozegrać zwycięską partię w petanque, czyli popularne... kulki.

Najwięcej emocji w trzecim dniu dostarczyły jednak konkurencje rozgrywane na dawnym lotnisku w Kąkolewie w Wielkopolsce. We współpracy z firmą Continental przygotowany został specjalnie zabezpieczony tor wyścigowy. Na uczestników czekało tu aż pięć wymyślnych konkurencji, w tym slalom z zasłoniętymi oczami, gdy pilot prowadzi kierowcę jedynie głosem przez krótkofalówkę oraz próby czasowe.

Na najlepszych czekały ufundowane przez Continental komplety opon przeznaczonych dla samochodów sportowych i tuningowanych. Wygrana bardziej atrakcyjna, że opony Continental ContiSportContact 5 P to nowy model, stworzony specjalnie dla samochodów sportowych i stuningowanych.
Dodatkowo była okazja przetestowania supersportowego Mercedesa AMG wyposażonego w takie właśnie ogumienie i przygotowanego przez Continental. Zawodnicy spędzili na torze wiele godzin, mieli bowiem wreszcie okazję bezpiecznie i w odpowiednim do tego miejscu przetestować swoje samochody, a także poznać granice ich możliwości. Asfalt na w Kąkolewie rozgrzewał się tego dnia nie tylko od upalnego słońca, ale i widowiskowych popisów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z roku na rok nasza impreza spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, a jej popularność rośnie - cieszył się na mecie etapu w Poznaniu Maciek Kowalczyk, organizator Rage-Race. Jak widać po dziedzińcu Centrum Kultury Zamek, w miejscach gdzie przejeżdżamy zawsze czeka na nas wielu fanów. Tym bardziej przykro nam, że zostaliśmy dziś zmuszeni do zmiany zaplanowanej trasy i musieliśmy zrezygnować z przyjazdu do Katowic. Już dawno planowaliśmy przybyć do tego miasta.

Niestety zastana dzisiaj rano na miejscu planowanego startu sytuacja, zupełnie niezależna od nas, zmusiła nas do korekty trasy. Tam gdzie według ustaleń z Miastem miały zaparkować nasze samochody rozstawiona została scena. W tej sytuacji nie było możliwe bezpieczne zorganizowanie imprezy na ul. Mariackiej. Będziemy jeszcze tę sytuację wyjaśniać.

Teraz jedziemy dalej, aby jutro po czterech dniach jazdy dotrzeć do nadmorskiego Kołobrzegu. Przy okazji chcielibyśmy podziękować zwłaszcza policji, która pomaga nam na trasie bezpiecznie i bezproblemowo przemieszczać się po polskich drogach oraz wszystkim którzy tak gorąco nas witają
- dodał Kowalczyk.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: rage-race, zdjęcia: Dawid Chojnacki

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Rage-Race 2010 przemierza Polskę