Sporty motorowe

Rajd Faraonów: Jacek Przygoński czwarty w klasyfikacji generalnej

2011.10.05//  A. Hoder
2660 kilometrów, niekończący się piasek, wydmy brak wody i piekące promienie słońca z nieba…Tak w skrócie można opisać Rajd Faraonów, który właśnie rozpoczął się na pustynnych terenach Egiptu. Wyścig ten to jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie. Polskę reprezentują motocykliści Orlen Team.
Rajd Faraonów - Orlen Team - Jacek Przygoński - Egipt
Rajd Faraonów - Orlen Team - Jacek Przygoński - Egipt Rajd Faraonów

Po pierwszym etapie, który liczył 470 km, Polacy zajęli bardzo dobre pozycje: Jakub Przygoński na trzeciej, Marek Dąbrowski na piątej, Jacek Czahor na szóstej pozycji. Najlepszym na tym etapie okazał się Marc Comado, do którego drugi w stawce tracił prawie 4 minuty. Trzeci w klasyfikacji Jakub Przygoński przegrał z nim aż o 4 minuty i 52 sekundy.

Drugi etap w wykonaniu Jakuba Przygońskiego był jeszcze lepszy, gdyż Polak metę przekroczył jako drugi. Był to wyjątkowo trudny 478 kilometrowy etap wokół miejscowości Tibinya. Zwyciężył Portugalczyk Helder Rodrigues. Trzecie miejsce zajął triumfator pierwszego etapu Marc Coma. Pozostali Polacy zajęli: Jacek Czachor siódme miejsce na etapie, a Marek Dąbrowski ósme miejsce w wynikach.