Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rajdy: Robert Kubica w Clio R3, Michał Kościuszko w Fabii S2000

Sporty motorowe

rss

Rajdy: Robert Kubica w Clio R3, Michał Kościuszko w Fabii S2000

2009.11.10//  S. Kozak
Emocje ostatniej rundy mistrzostw Włoch czekają nas już w najbliższy weekend. W Rajdzie Taormina-Messina w zespole DP Autosport pojadą razem Robert Kubica i Michał Kościuszko.
Skoda S2000 Skoda S2000
Robert Kubica Robert Kubica
Michał Kościuszko Michał Kościuszko

Michał Kościuszko ma mocną maszynę: Skodę Fabia S2000. Będzie ją testował do startów w rajdowych mistrzostwach świata 2010 roku. Jest zbudowana według przepisów, które wkrótce będą bazą do budowy nowych aut WRC.

Kubica stawia pierwsze kroki w tym sporcie, dlatego będzie miał słabszy samochód przystosowany do jego umiejętności: Renault Clio R3. Kościuszko wystartuje z numerem 8, Kubica zaś z 22. Robert po raz pierwszy pojedzie w samochodzie Renault, ale musi się przyzwyczajać, bo podpisał z nimi kontrakt na kolejny sezon Formuły1.

Rajdy samochodowe Renault Clio
Michał Kościuszko w poprzednim tygodniu zwyciężył w Rajdzie Azzano, gdzie jeździł Fabią. Pokonał m.in. słynnego Włocha Andree Navarrę. Testując różne maszyny chce wybrać tą właściwą do startów w nowo utworzonym WRC Cup.
Przeczytaj także: Rajd Lancia Gran Turismo »Do DP Autosport Kubica trafił prawdopodobnie za pośrednictwem Kościuszki będącego krakowskim kolegą Roberta, a dla DP to naprawdę duże wydarzenie.

Obecna sytuacja Roberta w Formule1 jest wciąż niejasna. Faktem jest, że podpisał kontrakt z Renault, ale nie wiadomo czy zespół nie wycofa się z F1. Koncern dał sobie czas na decyzję do końca grudnia, a to uniemożliwia Polakowi szukanie ewentualnego miejsca w innym teamie.

W tym miesiącu (27-29 listopada) zobaczymy jeszcze Kubicę na torze w rajdzie du Var będącym ostatnimi eliminacjami mistrzostw Francji.
Przeczytaj także: Kubica na rajdzie du Var »
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rajdy: Robert Kubica w Clio R3, Michał Kościuszko w Fabii S2000

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rajdy: Robert Kubica w Clio R3, Michał Kościuszko w Fabii S2000