Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rallye du Var: Kubica czternasty w klasie po pierwszym dniu

Sporty motorowe

rss

Rallye du Var: Kubica czternasty w klasie po pierwszym dniu

2009.11.27//  Ł.. Łuniewski
Robert Kubica po dwóch dobrych czasach na pierwszych odcinkach specjalnych i nieco słabszym na zamykającej dzień próbie Rallye du Var sklasyfikowany jest na 14 pozycji w klasie R3. W klasyfikacji generalnej małżeństwo Loebów wydaje się nie do pobicia.
Rallye du Var 2009
Rallye du Var 2009 Rallye du Var
Rallye du Var 2009

Na drugim odcinku specjalnym Robert Kubica wykręcił ósmy czas w klasie R3 i 25 w klasyfikacji generalnej. Do najszybszego w R3 Emmanuela Guigou Polak stracił 37,5 sekundy.

Bardzo dobrym czasem popisał się Bryan Bouffier. Za kierownicą C2 R2 wykręcił 21 czas generalki i pierwszy w swojej klasie, co pozwoliło umocnić się na pozycji lidera klasy. W klasyfikacji generalnej najszybszy ponownie był Loeb, który o 5 sekund wyprzedził Lucę Tirabassiego i o 13,7 Danego Snobecka.
Rallye du Var 2009
Rallye du Var 2009 Rallye du Var
Rallye du Var 2009

Trzecia próba dnia, ponad 30-kilometrowy Collobrieres padła łupem Loeba, który zyskał nad drugim Tirabassim 15,5 sekundy. Trzeci Patrick Henry stracił 18,4 sekundy.

Robert Kubica uczący się rajdowego kunsztu zanotował dopiero 12 czas w klasie. W R3 ponownie najszybszy był Guigou, który pokonał Polaka o ponad dwie minuty.

Było bardzo trudno. Straciłem czas przez problemy z hamulcami i starałem się tylko dojechać do mety. Pierwszy dzień był pełen wrażeń - mówił Kubica.

23 czas generalki należał do Bryana Bouffiera, który pewnie przewodzi w klasie R2.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: foto: forum-auto.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rallye du Var: Kubica czternasty w klasie po pierwszym dniu

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rallye du Var: Kubica czternasty w klasie po pierwszym dniu