Motoryzacja   »   Samochody   »   Range Rover SV Coupe nie trafi na rynek. Ostatecznie anulowano plany produkcji

Samochody

rss

Range Rover SV Coupe nie trafi na rynek. Ostatecznie anulowano plany produkcji

2019.02.02//  J. Kruczek
Land Rover ma złe wieści dla osób czekających na premierę modelu Range Rover SV Coupe. Producent ujawnił, że rezygnuje z produkcji luksusowego, trzydrzwiowego SUVa.
Range Rover SV Coupe pierwszy raz ujrzał światło dzienne podczas zeszłorocznego salonu samochodowego w Genewie. Ciepłe przyjęcie auta zaowocowało informacją o produkcji 999 egzemplarzy, a każdy z nich miał kosztować około 300 000 dolarów. Teraz okazuje się, że produkcja nie wystartuje.
Range Rover SV Coupe
Range Rover SV Coupe Range Rover SV Coupe
Range Rover SV Coupe

Według oficjalnego ogłoszenia powodem anulowania produkcji nie był brak zainteresowania. Chęć zakupu auta wyraziło sporo klientów, ale niestety produkcja okazała się zbyt ryzykowna. Land Rover zdecydował się nie ponosić ryzyka produkcji w obliczu ostatnich problemów. A markę dopadła ostatnio spadająca sprzedaż w Chinach oraz niepewna przyszłość przez Brexit. To wszystko wymusiło redukcję kosztów przez koncern JLR. Konieczna jest między innymi redukcja zatrudnienia o 4500 stanowisk. W tym momencie produkcja krótkich serii unikatowych samochodów nie jest niestety dobrym pomysłem. Range Rover SV Coupe miał składać hołd pierwszemu Range Roverowi, który był właśnie trzydrzwiową terenówką.
Range Rover SV Coupe
Range Rover SV Coupe
Range Rover SV Coupe
Range Rover SV Coupe
Range Rover SV Coupe
Range Rover SV Coupe

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Range Rover SV Coupe nie trafi na rynek. Ostatecznie anulowano plany produkcji

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Range Rover SV Coupe nie trafi na rynek. Ostatecznie anulowano plany produkcji