Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Robert Kubica w Renault w sezonie 2010!

Sporty motorowe

rss

Robert Kubica w Renault w sezonie 2010!

2009.10.07//  H. Oktan
Robert Kubica będzie kierowcą teamu Renault w sezonie 2010 Formuły 1. Francuski team oficjalnie potwierdził, iż stosowny kontrakt został przez obie strony podpisany.

Robert Kubica w Renault Robert Kubica zastąpi w roli...
Robert Kubica w Renault ..lidera Renault Fernando Alonso
W ten oto sposób historia zatacza koło. Przypomnijmy, że Robert zadebiutował za kierownicą bolidu F1 podczas testów organizowanych przez team Renault - była to nagroda za wygranie przez Kubicę tytułu w World Series by Renault. Finalnie to jednak BMW podpisało z Polakiem kontrakt - czego Renault później oczywiście żałowało. Ale jak to mówią… co się odwlecze to nie uciecze.

Robert Kubica po doświadczeniach w teamie BMW Sauber z dużą ostrożnością decydował o swojej przyszłości. Był kuszony między innymi przez Toyotę. Zdecydował się jednak podpisać kontrakt z Renault - z teamem, który udowodnił w przeszłości, że potrafi odnosić zwycięstwa - czym nie może się pochwalić do tej pory Toyota, pomimo 7 lat startów w Formule 1.

''Od kiedy Robert zadebiutował w Formule 1 w 2006 roku, był dla nas jednym z najbardziej utalentowanych kierowców swojego pokolenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się umiescić go w jednym z naszych bolidów w przyszłym sezonie.'' - powiedział Bob Bell.

''Ekipa Renault ma duże ambicje związane z przyszłością. Czujemy, że Robert odegra wielką rolę w ich wypełnieniu.'' - dodał szef ekipy Renault.

''Bardzo się cieszę, że dołączę do ekipy Renault w sezonie 2010.'' - powiedział Kubica - ''Myślę, że łączy mnie z tą ekipą szczególna więź, ponieważ w 2005 wygrałem World Series by Renault. To dało mi szansę na odbycie testów w Barcelonie, co doprowadziło do mojego debiutu w F1.''

''Z Renault łączy mnie również nastawienie na wygraną. Czuję się dobrze z ich przyjacielskim i otwartym podejściem. Jestem bardzo zmotywowany i optymistycznie nastawiony faktem, że razem będziemy na czele stawki w przyszłym roku. Mam nadzieję, że powalczymy o tytuł mistrzowski.'' - dodał Robert Kubica.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Robert Kubica w Renault w sezonie 2010!

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Zakup mieszkania lub domu często wiąże się z bardzo dużym zadłużeniem w banku. Kredyt, który...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Robert Kubica w Renault w sezonie 2010!