Motoryzacja   »   Samochody   »   Rolls-Royce Cullinan - luksusowy SUV będzie dostępny z hybrydą?

Samochody

rss

Rolls-Royce Cullinan - luksusowy SUV będzie dostępny z hybrydą?

2018.10.11//  J. Kruczek
Rolls-Royce Cullinan wprowadza brytyjską markę w nowy rozdział. Pierwszy SUV jest modelem przełomowym i jak donosi magazyn Top Gear może on posłużyć do kolejnych eksperymentów.
Brytyjski magazyn donosi, że Rolls-Royce Cullinan niedługi czas po premierze może otrzymać napęd hybrydowy. Nie ujawniono jaką specyfikacja miałby się cechować ekologiczny napęd, ale według przecieków ma on być znacznie mocniejszy od standardowej jednostki benzynowej.
Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan

Sercem podstawowego modelu jest 6,75-litrowy silnik V12 o mocy 563 KM i momencie obrotowym 850 Nm. To imponujące wartości, ale napęd hybrydowy ma je jeszcze wywindować. Potężny SUV ma dzięki temu być jeszcze szybszy. Tradycjonalistów taki obrót spraw może przysparzać o ból głowy, ale nie zmienia to faktu, że w końcu musi się to wydarzyć.
Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan

Jak informuje Top Gear, Rolls-Royce Cullinan będzie dostępny na rynku przez 14 lat w czasie których doczeka się kilku liftingów. Magazyn informuje też, że producent rozmyśla nad budową nieco mniejszego SUVa dla szerszego grona odbiorców.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rolls-Royce Cullinan - luksusowy SUV będzie dostępny z hybrydą?

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Rolls-Royce Cullinan - luksusowy SUV będzie dostępny z hybrydą?