Motoryzacja   »   Samochody   »   SRT Viper - legenda powraca niczym Feniks odrodzony z popiołu

Samochody

rss

SRT Viper - legenda powraca niczym Feniks odrodzony z popiołu

2012.04.06//  J. Kruczek
Dodge Viper to nazwa znana chyba wszystkim osobom, które miały kontakt z motoryzacją. Amerykański supersamochód cieszył się wielką popularnością dzięki charakterystycznej, agresywnej stylistyce i bezkompromisowej mocy. Tegoroczny salon w Nowym Jorku przyniósł premierę następcy kultowego auta.
SRT Viper został zaprezentowany w dwóch wersjach, cywilnej oraz szlachetniejszej z dopiskiem GTS. Całość pokazu uzupełniła wieść o powrocie Żmii do wyścigów ALMS. Nowy Viper skrywa pod maską silnik V10 o gigantycznej pojemności 8,4 litra. Wolnossąca jednostka generuje zawrotną moc 640 KM. Jeszcze większe wrażenie robi moment obrotowy - 812 Nm.
SRT Viper
SRT Viper SRT Viper
SRT Viper

Najnowszy Viper czerpie garściami z nowoczesnej technologii i pod maską nie znajdziemy już zmodyfikowanego motoru z ciężarówki. Z silnikiem współpracuje 6 biegowa skrzynia manualna Tremec TR6060. Krótki skok drążka zapewni możliwość szybkiej zmiany biegów, a napęd powędruje na tylną oś. Na kołach znajdziemy opony Pirelli P Zero, które często będziemy musieli wymieniać.
SRT Viper
SRT Viper SRT Viper
SRT Viper

Stylistycznie mamy to, co powinno być w Viperze. Samochód zaczerpnął wszystkie najważniejsze elementy z poprzednich modeli. Przetłoczenia nadwozia wskazują na starego GTS’a, zaś wydech wychodzący po bokach to ukłon w stronę pierwszego RT-10. Nie zabrakło też kilku elementów przypominających Maserati, co nawiązuje do współpracy Chryslera z Fiatem. We wnętrzu nie znajdziemy już plastików z chińskiego marketu. Styliści wykonali kawał dobrej roboty i wnętrze zmieniło się w prawdziwie luksusową lokację pochodzącą z poważnego GT.
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper

Viper powrócił i jest rewelacyjny. Inżynierowie zadbali o sztywniejsze nadwozie i lepszą trakcję. Każdy element został poprawiony, a stylistyka nawiązuje do kultowych poprzedników. Nowy SRT Viper jest po prostu skazany na sukces.
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper
SRT Viper

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   SRT Viper - legenda powraca niczym Feniks odrodzony z popiołu