Motoryzacja   »   Samochody   »   SSC Tuatara - debiut mocarnego hipersamochodu

Samochody

rss

SSC Tuatara - debiut mocarnego hipersamochodu

2018.08.29//  J. Kruczek
SSC North America zaprezentowało podczas imprezy w Pebble Beach produkcyjną wersję modelu Tuatara. Jest to kolejna maszyna mająca walczyć w czołówce hipersamochodów.
SSC Tuatara w formie koncepcyjnej zadebiutowała siedem lat temu i dopiero teraz pokazano model mający trafić do produkcji. Pojazd cechuje się widowiskowym nadwoziem wykonanym w większości z włókna węglowego. To może się pochwalić współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,279.
SSC Tuatara
SSC Tuatara SSC Tuatara
SSC Tuatara

Karoseria mierzy 4429 mm długości, 1991 mm szerokości oraz 1092 mm wysokości. Wykorzystanie w większości karbonu pozwoliło na osiągnięcie masy jedynie 1247 kg. Producent nie zdradził jeszcze ostatecznej specyfikacji. Ujawniono jednak, że napędem zajmie się podwójnie doładowany 5,9-litrowy silnik V8. Ten na 91-oktanowym paliwie ma generować moc 1350 KM. Po zatankowaniu paliwa E85 moc wzrośnie do 1750 KM.
SSC Tuatara
SSC Tuatara
SSC Tuatara

Silnik ma zostać sparowany z siedmiobiegową przekładnią manualną, która zostanie w pewien sposób skomputeryzowana. Choć nie ujawniono osiągów to producent zapewnia, że jego twór będzie w stanie już niedługo pobić dotychczasowe rekordy prędkości.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rally Estonia 2019 - efektowne ujęcia z rajduWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
SSC Tuatara - debiut mocarnego hipersamochodu

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

  • Często grasz  godzinami, a kiedy skończysz, czujesz, że twoje plecy i szyja cię bolą...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   SSC Tuatara - debiut mocarnego hipersamochodu