Motoryzacja   »   Samochody   »   Seat Leon Cupra najszybszą przednionapędówką na Nurburgringu

Samochody

rss

Seat Leon Cupra najszybszą przednionapędówką na Nurburgringu

2014.03.04//  J. Kruczek
Seat Leon Cupra 280 na papierze zapowiadał się rewelacyjnie i teraz potwierdził swoją doskonałość. Kompaktowy model o hiszpańskim temperamencie stał się nowym rekordzistą na Nurburgringu. Leon, którego poprowadził Jordi Gene pokonał "zielone piekło" w czasie 7 minut i 58 sekund. To najlepszy rezultat dla auta przednionapędowego.
Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra

W ten sposób koronę straciło Renault Megane RS Trophy, które długo dzierżyło tytuł rekordzisty. Francuska maszyna pokonała Nurburgring z czasem 8 minut i 7 sekund. Leon gnał ze średnią prędkością 154 km/h zaś maksymalnie osiągnął 242 km/h.

Dodajmy, że pojazd do bicia rekordu był całkowicie seryjny i wynik potwierdziły odpowiednie władze. W ten sposób wszystko jest już oficjalne. Przypomnijmy, że Leon Cupra 280 skrywa pod maską benzynowe, doładowane 2,0 o mocy 280 KM. Zapowiada się ciekawy bój między producentami hot-hatchy. Niedawno Honda zapowiadała, że nowy Civic Type-R będzie rekordzistą na Nurburgringu. Przed Japończykami więc stoi niełatwe zadanie.
Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: wcf


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Seat Leon Cupra najszybszą przednionapędówką na Nurburgringu

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Seat Leon Cupra najszybszą przednionapędówką na Nurburgringu