2018.09.21// J. Kruczek
Seat Tarraco został oficjalnie zaprezentowany. Hiszpański SUV oparty o platformę MQB prezentuje się dobrze, choć projektantom marki nie udało się ukryć faktu, iż jest to pojazd bliski konstrukcyjnie Skodzie Kodiaq.
Tarraco ma reprezentować nowy design marki, ale mamy wrażenie, że chodzi tu jedynie o detale, jak grill oraz światła LED w reflektorach. Ogólna bryła jest bowiem bardzo podobna do innych modeli koncernu Volkswagena. Z przodu znajdziemy naleciałości Tiguana Allspace, zaś w tyle nie trudno dostrzec wspomnianego Kodiaqa.

Seat Tarraco
Producent nie zdradził szczegółowych wymiarów, ale pod względem przestrzeni powinniśmy otrzymać takie gabaryty, jak w SUVie Skody. Nie ma także zaskoczeń w kwestii napędu. Bazowa wersja korzysta z 1,5-litrowego silnika TSI o mocy 148 KM. Ten motor został sparowany z sześciobiegową skrzynią manualną oraz z przednim napędem. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano jednostkę 2,0 TSI o mocy 187 KM z opcjonalną skrzynią DSG oraz napędem 4Drive.
W ofercie pojawią się także dwa silniki dwulitrowe o mocy 150 i 190 KM. Mocniejszy z motorów będzie dostępny jedynie ze skrzynią DSG i napędem na wszystkie koła. W późniejszym czasie pojawią się także wersje hybrydowe i być może elektryczna.
Na wyposażeniu znajdzie się ekran systemu teleinformacyjnego oraz wyświetlacz zegarów. W opcji będzie można skorzystać z 10,25-calowego wyświetlacza systemu Digital Cockpit. Oczywiście na pokładzie znajdzie się szereg systemów wspomagających kierowcę. Seat Tarraco trafi do salonów sprzedaży początkiem 2019 roku. Klienci wybiorą jedną z dwóch wersji wyposażenia SE oraz Xcellence. Więcej detali powinniśmy poznać podczas salonu samochodowego w Paryżu.