Sporty motorowe

Sebastien Loeb po raz siódmy wywalczył Mistrzostwo Świata!

2010.10.03//  M. Jermakow
Sebastien Loeb siódmy raz został Rajdowym Mistrzem Świata. Tytuł zapewnił sobie w swojej ojczyźnie, wygrywając po raz kolejny Rajd Francji. Ostatni odcinek specjalny wygrał Jari-Matti Latvala, ale to Loeb świętował na mecie wygraną w rajdzie i całym cyklu WRC. W rywalizacji SWRC na podium znalazł się Michał Kościuszko. Polak ostatecznie pokonał hiszpana Xaviego Ponsa o 1 sekundę!
"To zwycięstwo smakuje podwójnie, to świetne uczucie wygrać u siebie" - mówił na mecie Sebastien Loeb zadowolony z kolejnego tytułu mistrzowskiego.
WRC WRC
WRC WRC
WRC WRC

Ostatni odcinek nie zmienił nic w klasyfikacji generalnej rajdu. 35,7 sekundy za Loebem rajd ukończył kolega zespołowy Francuza, Dani Sordo. Hiszpan na mecie rajdu zwrócił uwagę na dobry wynik całego zespołu."Udany weekend nie tylko dla mnie, ale dla całego Citroena."

Podium uzupełnił rewelacyjnie jadący Petter Solberg, który doprowadził swojego Citroena C4 WRC 1:16,8 minuty za zwycięzcą. "Było bardzo ciężko, ale udało się. To świetne uczucie być na podium, udało się zdobyć dużo cennych punktów" - mówił na mecie Mr. Hollywood. Kolejne pozycje zajęli dwaj kierowcy Forda - Jari-Matti Latvala i Mikko Hirvonen.