Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Octavia RS - w nowej generacji zagości hybryda plug-in

Samochody

rss

Skoda Octavia RS - w nowej generacji zagości hybryda plug-in

2020.01.27//  J. Kruczek
Od pewnego czasu pojawiały się doniesienia jakoby nowa Skoda Octavia RS miała się stać hybrydą. Czeski producent postanowił potwierdzić te plotki i oficjalnie zapowiedział, że sportowe wcielenie Octavii będzie napędzane układem hybrydowym, a model zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie.
Implementowanie hybryd do sportowych modeli ma spory potencjał, ale niestety w Octavii nie zostanie on wykorzystany. Auto otrzyma bowiem skromny silnik benzynowy 1,4 TSI wspomagany przez jednostkę elektryczną. To rozwiązanie znamy między innymi z Volkswagena Passata GTE oraz Skody Superb iV.
Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS

Napęd dostarczy moc 245 KM i moment obrotowy 400 Nm. Parametry wyglądają podobnie do poprzedniczki, ale osiągi będą gorsze. Nowa Skoda Octavia RS przez zastosowanie ciężkich baterii utyje, a co za tym idzie przyspieszenie do setki zajmie około 7 s. Układ wykorzystuje baterie o pojemności 13 kWh. Można je ładować z gniazdka domowego i pozwalają na pokonanie 55 km na samym prądzie.  Ze sportowego auta dałoby się wycisnąć nieco więcej.

Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS
Producent zdaje sobie sprawę, że napęd hybrydowy może nie wszystkim przypaść do gustu dlatego pozostawi w ofercie konwencjonalne silniki. Pod maskę ma trafić także dwulitrowy benzyniak o mocy 245 KM oraz diesel o mocy 200 KM. Wygląda więc na to, że wszyscy powinni być zadowoleni.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skoda Octavia RS - w nowej generacji zagości hybryda plug-in

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Octavia RS - w nowej generacji zagości hybryda plug-in