Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Slavia Concept - ciekawy speedster od czeskich studentów

Samochody

rss

Skoda Slavia Concept - ciekawy speedster od czeskich studentów

2020.07.21//  J. Kruczek
Skoda Scala jest bardzo poprawnym hatchbackiem. Czeski model nie wywołuje większych emocji i jest po prostu dobrze skrojonym autem kompaktowym dla osób szukających praktycznych pojazdów do przemieszczania się z punktu A do B. Okazuje się, że na jego bazie może powstać coś naprawdę ekscytującego, jak Skoda Slavia Concept.
Skoda Slavia Concept jest efektem pracy młodych adeptów szkoły inżynierskiej czeskiej marki. Uczniowie popracowali nad nudnym hatchbackiem i zmienili go w efektownego speedstera. Inspiracją dla modelu była Skoda 1100 OHC z 1957 roku. Nazwa pochodzi od pierwszego roweru produkowanego przez panów Laurina i Klementa.
Skoda Slavia Concept
Skoda Slavia Concept Skoda Slavia Concept
Skoda Slavia Concept

Przód konceptu nawiązuje mocno do Scali, ale już tył to zupełnie inna bajka. Jedna para drzwi zaczyna stylistyczne fajerwerki. Za kierowcą i pasażerem znajdują się obudowane pałąki ustylizowane w jedną skorupę rodem ze sportowych speedsterów. W tyle znalazł się spojler oraz dyfuzor i pokaźne końcówki wydechu. Wiele elementów mechanicznych pochodzi z modeli RS. We wnętrzu zagościły sportowe akcenty, a w podwoziu efektowne podświetlenie ambient.
Skoda Slavia Concept
Skoda Slavia Concept
Skoda Slavia Concept

Skoda Slavia Concept jest napędzana przez 150-konny silnik 1,5 TSI. Nie jest to może demon prędkości, ale takie auto i tak zapewniłoby sporo zabawy na drodze. Szkoda, że taka maszyna nie trafi do salonów.
Skoda Slavia Concept
Skoda Slavia Concept
Skoda Slavia Concept
Skoda Slavia Concept

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skoda Slavia Concept - ciekawy speedster od czeskich studentów

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Slavia Concept - ciekawy speedster od czeskich studentów