Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Superb w opancerzonym wydaniu

Samochody

rss

Skoda Superb w opancerzonym wydaniu

2018.06.01//  J. Kruczek
Skoda postanowiła uzupełnić ofertę o swój pierwszy w pełni opancerzony samochód. Model Superb przeszedł modyfikacje pozwalające mu przetrwać ostrzał z broni maszynowej, a nawet pomniejsze eksplozje.
Za projektem stoi brytyjski oddział marki, który pracował nad maszyną przez trzy ostatnie lata. Teraz firma jest gotowa na produkcję pancernego kombi. Auto wyceniono na kwotę 118 688 funtów, czyli tyle ile nowe Porsche Panamera Turbo.
Skoda Superb
Skoda Superb Skoda Superb
Skoda Superb

Jeżeli chodzi o aspekty wizualne, to pancerna Skoda Superb nie różni się niczym od seryjnego modelu. Na pokładzie znalazły się kuloodporne szyby oraz wytrzymała stal i kompozyty pod panelami karoserii. Modyfikacje nie wpłynęły w żaden sposób na praktyczną stronę modelu. Opancerzenie spełnia normę PAS 300 co oznacza odporność na wiele rodzajów pocisków oraz mniejsze eksplozje.

Skoda Superb
Skoda Superb
Sercem pancernego kombi został 190-konny silnik TDI. Przy zwiększonej masie konieczne było zadbanie o wydajniejsze hamulce i zmodyfikowane zawieszenie. Prezentowany egzemplarz wyposażono w oświetlenie auta przywilejowanego. To zapewne w służbach rządowych producent upatruje najwięcej potencjalnych klientów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Vuhl 05RR - sportowa maszyna oficjalnieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skoda Superb w opancerzonym wydaniu

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Superb w opancerzonym wydaniu