Motoryzacja   »   Samochody   »   Snow Foot czyli rosyjski konkurent Big Foota

Samochody

rss

Snow Foot czyli rosyjski konkurent Big Foota

2010.02.02//  R. Staniec
Amerykanie mają swoje Big Footy, które ku uciesze otyłych Amerykanów miażdżą bezbronne auta. Ot, imperialne rozrywki. A skoro już mówimy o mocarstwach, warto wspomnieć o Rosji. Otóż powstał tam odpowiednik amerykańskiego Big Foota – nazwijmy go... Snow Foot.
Zacznijmy od tego, że Rosjanie mają umiłowanie do prostych rozwiązań. Ma to przełożenie choćby na trunki jakie preferują ale również na konstrukcje, które wychodzą spod ich rąk. Na przykład słynny czołg T-34, który pod względem konstrukcji, był niemal tak prosty jak cep w rękach chłopa.

Łada 2107 jako Snow Foot Łada 2107 jako Snow Foot
I właśnie te chwalebne tradycje podtrzymuje Snow Foot. Oparty jest on na niezniszczalnej Ładzie 2107 oraz przerobionej lawecie wyposażonej w dwa ogromne koła oraz płozę. Aby Snow Foot ożywić należy najechać na lawetę, wymienić felgi na „specjalny” model wyposażony w łańcuchy, które napędzają ogromne koła. Potem możemy ruszać na podbój choćby Syberii.

Rozwiązanie jest szalenie proste – ale w tym szaleństwie jest metoda i trzeba przyznać – to działa! Patrząc za okno i widząc jak znakomicie radzą sobie nasze służby odpowiedzialne za odśnieżanie, chętnie byśmy wypróbowali ten wynalazek – idziemy o zakład, że ubaw mielibyśmy po pachy (zamiast śniegu).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Snow Foot czyli rosyjski konkurent Big Foota

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Snow Foot czyli rosyjski konkurent Big Foota