Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model 3 - oficjalny debiut produkcyjnej wersji

Samochody

rss

Tesla Model 3 - oficjalny debiut produkcyjnej wersji

2017.07.31//  J. Kruczek
Tesla Model 3 zadebiutowała w wersji produkcyjnej przed światem podczas specjalnej imprezy z okazji wyprodukowania 30 egzemplarzy. Elon Musk w szczegółach przedstawił najnowsze dzieło jego  marki.

Tesla Model 3 pojawi się na drogach w dwóch wersjach. Pierwszą podstawową można kupić już za 35 000 dolarów, zaś drugą z przydomkiem Long Range wyceniono na 44 000 dolarów. Podstawowym modelem na jednym ładowaniu pokonamy 354 km, zaś droższy wariant pozwoli przejechać 498 km. Przyspieszenia również będą różne i wynoszą odpowiednio 5,6 s i 5,1 s do setki.
Tesla Model 3
Tesla Model 3 Tesla Model 3
Tesla Model 3

Także czasy ładowań będą się różniły. Tańszy model po 30 minutach ładowania oferuje zasięg 130 mil, podczas gdy w droższym wariancie ten czas zapewni zasięg 170 mil. W wersji podstawowej klienci otrzymają 15-calowy ekran dotykowy, dwustrefową klimatyzację oraz kompletny zestaw sprzętu do autonomicznej jazdy i wszystkie systemy bezpieczeństwa. Warto jednak zaznaczyć, że sam autopilot na autostrady korzystający z pokładowych kamer i czujników to już dodatkowy koszt 5000 dolarów. W przyszłości ma się pojawić kompletny autopilot wyceniony na 3000 dolarów.
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Wspomniane kwoty pozwalają za zakup auta cechującego się czarnym nadwoziem. W ofercie pojawi się kilka kolorów, a każdy z nich jest wydatkiem rzędu 1000 dolarów. W ofercie pojawił się pakiet Premium za 5000 dolarów oferujący takie dodatki, jak regulowane i podgrzewane fotele, regulowana kolumna kierownicy, dodatkowe porty USB w tyle czy rozbudowany zestaw audio. Tesla Model 3 w standardzie stoi na 18-calowych kołach. Opcjonalnie można zamówić 19-calowe koła. Podstawowa wersja waży 1609 kg, zaś Long Range cechuje się wagą 1730 kg. Zobaczymy czy nowy model okaże się takim sukcesem, jak mu to wróżono.
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tesla Model 3 - oficjalny debiut produkcyjnej wersji

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model 3 - oficjalny debiut produkcyjnej wersji