Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model S pokonała przeszło 1000 kilometrów na jednym ładowaniu!

Samochody

rss

Tesla Model S pokonała przeszło 1000 kilometrów na jednym ładowaniu!

2017.08.09//  J. Kruczek
Tesla Model S 100D oferuje w normalnym użytkowaniu zasięg nieco przeszło 500 km. To jednak nie szczyt jej możliwości. Podobnie, jak w samochodach benzynowych tak i tu zasięg można odpowiednimi sposobami zwiększyć. I to się udało ekipie z Włoch.
Członkowie klubu Tesla Owners Italy wykonali próbę przejazdu na jednym ładowaniu zakończoną wynikiem 1078 km. Taki wynik oznacza, że dystans udało sie rozciągnąć o aż 100 procent. To pokazało też, że w autach elektrycznych jeszcze jest sporo potencjału do wykrzesania i kolejne lata będą tylko powiększać granice ich możliwości.
 
Jak zapewne się domyślacie taki wzrost zasięgu jest zasługą odpowiedniego przygotowania auta oraz stosownej jazdy. Tesla Model S 100D została wyposażona w opony o obniżonym tarciu. W efekcie auto nie mogło się poruszać szybciej niż 40 km/h. Pokonanie dystansu przeszło 1000 km zajęła limuzynie niemal 29 godzin. Wszystkie dodatki elektroniczne wyłączono poza autopilotem, który w wielu momentach wspomagał kierowców. Nie zmienia to faktu, że Tesla Model S 100D jako pierwsze seryjne auto elektryczne pokonała 1000 km.
Tesla Model S
Tesla Model S Tesla Model S
Tesla Model S

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Toyota Supra - prezentacja w GoodwoodWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tesla Model S pokonała przeszło 1000 kilometrów na jednym ładowaniu!

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Alcatel 5V lawiruje gdzieś pomiędzy niższą i średnią klasą. Smartfon otrzymał elegancki design...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model S pokonała przeszło 1000 kilometrów na jednym ładowaniu!