Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model Y - elektryczny crossover wyjechał z cienia

Samochody

rss

Tesla Model Y - elektryczny crossover wyjechał z cienia

2019.03.18//  J. Kruczek
Tesla Model Y uzupełnia ofertę amerykańskiej marki. Zgodnie z zapowiedziami Elon Musk przedstawił nowego elektrycznego crossovera, który ma powalczyć o klientów.
Auto będzie dostępne w bazowej wersji za cenę 39 000 dolarów dopiero wiosną 2021 roku. Wcześniej na rynek trafią trzy bogatsze wersje, które będą dostępne już jesienią 2020 roku. I tak klienci sięgną po Teslę Model Y Long Range. Auto ma oferować zasięg 482 km i przyspieszenie do setki w czasie 5,5 s. A to za kwotę 47 000 dolarów.
Tesla Model Y
Tesla Model Y Tesla Model Y
Tesla Model Y

W środku oferty znajdzie się Tesla Model Y Dual Motor AWD. Ta wersja straci nieznacznie na zasięgu, ale poprawi przyspieszenie do 4,8 s. Cena wzrośnie do 51 000 dolarów. Tesla Model Y Performance pochwali się zasięgiem 450 km i będzie przyspieszać do setki w czasie 3,5 s. Za tę wersję trzeba będzie zapłacić 60 000 euro.
Tesla Model Y
Tesla Model Y
Tesla Model Y

Jeżeli chodzi o stylistykę to nie mamy do czynienia z niespodziankami. I tak design przodu zapożyczono od Modelu 3. Z tyłu zaś znajdziemy podobieństwa do większego Modelu X. We wnętrzu panuje charakterystyczny minimalistyczny design. Wkrótce powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat auta. Producent ma wielkie nadzieje związane z crossoverem. Firma zakłada, że sprzeda więcej sztuk Modelu Y niż łącznie Modelu 3 i S.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rally Estonia 2019 - efektowne ujęcia z rajduWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tesla Model Y - elektryczny crossover wyjechał z cienia

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Często grasz  godzinami, a kiedy skończysz, czujesz, że twoje plecy i szyja cię bolą...

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model Y - elektryczny crossover wyjechał z cienia