Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota Hilux - pickup z drobnymi modyfikacjami na 2012 rok

Samochody

rss

Toyota Hilux - pickup z drobnymi modyfikacjami na 2012 rok

2011.07.16//  A. Miklewska
Toyota zaprezentowała nowe wcielenie swojego flagowego pickupa. Samochód przeszedł delikatne modyfikacje, które dodały charakteru japońskiemu autu. Przód otrzymał bardziej sportowe kształty, a przeprojektowany grill pokryto chromem. Projektanci zadbali o nowy zderzak, maskę oraz reflektory.

Z zewnątrz znajdziemy też lekko zmienione lusterka i nową gamę obręczy stalowych i aluminiowych w rozmiarach 15 i 17 cali. Całość przekłada się na dynamiczną linię, która równocześnie zachowała charakter auta przeznaczonego do ciężkiej pracy i męskiej zabawy w terenie. Wnętrze to zmieniona deska rozdzielcza i wskaźniki oraz, jak zapowiada producent znacznie lepsze wykończenie i dobór barw.
Toyota Hilux 2012
Toyota Hilux 2012 Toyota Hilux 2012
Toyota Hilux 2012

Inżynierowie wprowadzili zmiany w 2,5-litrowym silniku diesla D-4D, który teraz będzie miał 24 KM więcej. Dzięki temu kierowca będzie miał do dyspozycji 144 KM przy 3.600 rpm i 343 Nm przy 2.000 rpm. Nowy silnik mimo wzrostu mocy nie będzie pił więcej. Toyota zapewnia, że motor spali 7,3 l/100 km. Nowa wersja samochodu będzie posiadała dwa silniki do wyboru i tak 2,5-litrowy D-4D, jak i mocniejszy 3,0-litrowy D-4D będą posiadały zamontowany filtr cząstek stałych (DPF).

Toyota Hilux 2012
Wersja 2WD otrzyma podwozie pochodzące z modelu 4WD. Pozwoli to na zwiększenie prześwitu i ciągnięcie 2,5 tony ładunku. Klienci będą mogli nabyć jedną z trzech wersji nadwozia oraz zdecydować o wyborze skrzyni biegów między automatem i manualną przekładnią.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: carscoop, v10.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Toyota Hilux - pickup z drobnymi modyfikacjami na 2012 rok

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota Hilux - pickup z drobnymi modyfikacjami na 2012 rok