Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Tron Lightcycle - filmowe motocykle wyjeżdżają na ulice

Motocykle, skutery, quady

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

Tron Lightcycle - filmowe motocykle wyjeżdżają na ulice

2010.12.02//  A. Miklewska
Z okazji premiery filmu "Tron: Legacy", jeden ze sklepów motocyklowych z Florydy zbudował 10 świetlnych motocykli. Unikatowe jednoślady kosztują 55.000 dolarów.

Jeff Halverson z Parker Brothers Choppers zdradza, że każdy motocykl otrzymał stalową ramę, owiewki z włókna węglowego oraz silnik V-twin z Suzuki TLR1000. Hamowanie odbywa się dzięki tarciu w bębnie koła. Najwazniejsze, że ta wyjątkowa maszyna wygląda, jak żywcem wyjęta ze srebrnego ekranu.

Ankieta: Co sądzisz o motocyklu Tron Lightcycle?

Tron Lightcycle, to nie replika motocykla występującego w filmie, ponieważ filmowe maszyny zostały wytworzone na komputerze i nie istniały w rzeczywistości. "W zasadzie, do budowy tego motocykla użyliśmy zdjęć, które można znaleźć w internecie ", - mówi Halverson. "Pamiętajcie, nikt wcześniej nie stworzył takiego motocykla."
Tron Lightcycle
Tron Lightcycle Tron Lightcycle
Tron Lightcycle

Jednoślad waży 215,5 kg i ma 2540 mm długości oraz 584,2 mm szerokości. Kierowca podczas jazdy leży 724 mm nad ziemią. Halverson twierdzi, że jazda tym pojazdem nie różni się od poskramiania tradycyjnych ścigaczy. Ciekawe jak do tego stwierdzenia ma się ogromna przednia opona. W obecnej chwili dostępne są tylko cztery motocykle, dlatego zainteresowani powinni się pospieszyć.
Tron Lightcycle
Tron Lightcycle Tron Lightcycle
Tron Lightcycle

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: wired, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Tron Lightcycle - filmowe motocykle wyjeżdżają na ulice