Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Arteon dostanie silnik o mocy 404KM

Samochody

rss

Volkswagen Arteon dostanie silnik o mocy 404KM

2017.12.22//  J. Kruczek
Volkswagen Arteon został dość ciepło przyjęty przez klientów. Samochód nieźle wpasował się w rynek limuzyn coupe, choć w ofercie brakuje prawdziwie emocjonującej wersji. Obecnie role najmocniejszej jednostki pełni 2-litrowy silnik o mocy 280KM. Wkrótce ma się to zmienić.
Pojawiły się właśnie informacje o pracach nad modelem Arteon o mocy 404KM. Nowa odsłona miałaby korzystać z silnika VR6 nowej generacji. Jednostka najpierw zostanie wykorzystana w czterodrzwiowej limuzynie. Z czasem 3-litrowy motor powinien trafić pod maski innych modeli z dopiskiem R. Z pewnością oferta marki zyskałaby na takiej jednostce.
Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Arteon po implementacji tego silnika mógłby powalczyć na rynku z Kią Stinger GT, która posiada 370KM i jest obecnie tańszą alternatywą dla niemieckiej konkurencji w postaci Mercedesa, BMW czy Audi. Teraz nie pozostaje nic, jak czekać na oficjalne ruchy marki. Nieoficjalnie mówi się, że Arteon R miałby trafić na rynek w przyszłym roku.
Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volkswagen Arteon dostanie silnik o mocy 404KM

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Arteon dostanie silnik o mocy 404KM