Motoryzacja   »   Tuning   »   Volkswagen Touareg od JE Design

Tuning

rss

Volkswagen Touareg od JE Design

2010.09.03//  M. Grygier
Nowa generacja VW Touarega jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna od poprzedniej. Nie przeszkadza to oczywiście tunerom, by zająć się i jej upiększaniem.

Dzieło JE Design to jedna z pierwszych tuningowych realizacji nowego Touarega. JE Design zdecydował się na bardzo solidną zmianę wyglądu. Tak solidną, że ciężko nawet zliczyć różnice! Co więcej, poza stylizacją auto nabrało wigoru za sprawą dodatkowych koni mechanicznych.
Tuning JE Design VW Touareg II
Tuning JE Design VW Touareg II VW Touareg II od JE Design
Tuning JE Design VW Touareg II

Na pierwszy ogień zajmijmy się stylizacją. Front auta przeszedł metamorfozę - bardziej obudowany grill, zderzak z licznym dodatkowym oświetleniem, nakładki na błotniki. Przód auta jest z zupełnie innej bajki. Tył również nie ustrzegł się modyfikacji. Te są jednak nieco skromniejsze. Nowy zderzak, lecz już nie tak agresywny jak odpowiednik z przodu. Do tego końcówki układu wydechowego, zestaw obręczy aluminiowych oraz mały spojler w górnej części klapy bagażnika.
Tuning JE Design VW Touareg II
Tuning JE Design VW Touareg II VW Touareg II od JE Design
Tuning JE Design VW Touareg II

Para na to czego oczy nie widzą. Z seryjnego wysokoprężnego silnika V8 o pojemności 4,2 litra TDI i mocy 340 KM uzyskano aż 410 KM i kosmiczne prawie 1000 Nm! Dzięki temu przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje, zamiast 5,8 sekundy, tylko 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna wzrosła z 242 km/h do 269 km/h. Osiagi godne auta sportowego - a co dopiero SUV!

Tuning JE Design VW Touareg II
Tuning JE Design VW Touareg II
Nie zapomniano również o walorach trakcyjnych. Aby ciężki i wysoki SUV lepiej się prowadził zamontowano nowe, aktywne zawieszenie umożliwiające obniżenie auta o 35 mm. Pełny pakiet ze wzmocnieniem jednostki napędowej kosztuje 75 tysięcy złotych. Sporo, ale w zamian otrzymujemy naprawdę wyjątkowe auto!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: Carscoop, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Volkswagen Touareg od JE Design