Motoryzacja   »   Samochody   »   Volvo XC40 - nowy crossover zadebiutuje w 2018 roku

Samochody

rss

Volvo XC40 - nowy crossover zadebiutuje w 2018 roku

2016.10.11//  J. Kruczek
Volvo wprowadzając na rynek nową generację modelu XC90 zaszokowało klientów odważnymi decyzjami stylistycznymi. Piękne LED-owe światła oraz masywna linia nadwozia to cechy charakterystyczne obecnej gamy modelowej. Te tendencje są realizowane w kolejnych modelach, co stało się cechą charakterystyczną nowej gamy szwedzkich modeli.

Peter Mertens, jeden z szefów marki zapowiedział właśnie, że zapowiadane już wcześniej nowe XC40 będzie pierwszym modelem z całej rodziny. Jednak na premierę samochodu musimy poczekać przynajmniej do 2018 roku. Ten model ma być bardzo ważny dla marki i dlatego należy mu poświecić bardzo dużo uwagi, aby nie odbiegał jakością od pozostałych większych braci.
Volvo 40.1 Concept
Volvo 40.1 Concept Volvo 40.1 Concept
Volvo 40.1 Concept

W zeszłym roku aż 503 127 egzemplarzy Volvo trafiło w ręce klientów z czego 267 tys. były to modele Cross Country oraz XC. Najlepiej sprzedającym okazał się XC60 z wynikiem 159 617 sztuk, zaraz za nim znalazł się V40, którego wybrało 83 357 kierowców. Te dane pokazują, że rynek crossoverów jest bardzo silny i dla szwedzkiej marki jest praktycznie najważniejszy. Właśnie dlatego XC40 musi zostać skrojony perfekcyjnie, aby w żadnym aspekcie nie zawieść oczekiwań.

Volvo 40.1 Concept
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volvo XC40 - nowy crossover zadebiutuje w 2018 roku

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volvo XC40 - nowy crossover zadebiutuje w 2018 roku